Gümüş suyu neye iyi gelir? Gümüş suyu içilir mi?

Paylaşın

Gümüş suyu kullanımıyla ilgili çeşitli yorumlar ve faydaları hakkında bilgi edinmek isteyen birçok insan bulunmaktadır. Özellikle İbrahim Saraçoğlu’nun önerileriyle ilgili görüşler merak edilmektedir. Bununla birlikte, gümüş suyunun potansiyel zararları da göz önünde bulundurulmalıdır. Kadınlar Kulübü gibi platformlarda, gümüş suyu kullanımı deneyimlerini paylaşan kişilerin yorumlarına da ulaşabilirsiniz.

Gümüş suyu neye iyi gelir? Gümüş suyu içilir mi? Kolloidal Gümüş suyu içersek ne olur? Tavsiyeler

Gümüş suyunun güvenli ve etkili bir şekilde kullanılabilmesi için ne kadar içilmesi gerektiği de önemli bir konudur ve bu konuda öneriler bulunmaktadır. Ancak, kolloidal gümüş suyunun potansiyel zararları hakkında da bilgi sahibi olmanız önemlidir. Sonuç olarak, gümüş suyu kullanımıyla ilgili karar verirken hem faydalarını hem de olası risklerini dikkate almalısınız.

Gümüş suyu neye iyi gelir?

Kolloidal gümüş suyu, sedef ve egzama gibi pek çok deri hastalığına iyi gelmektedir. Yanıklardan kaynaklanan doku hasarlarını kazımak ve hatta onarmak için rahatlatıcıdır. Ayrıca, güçlü bir anti-fungal olduğu için saçkıranı kolloidal gümüş suyu ile tedavi edebilirsiniz.

Gümüş suyu içilir mi?

Yaklaşık çeyrek kahve fincanı gümüş suyu ile çeyrek kahve fincanı altın suyunu aynı fincanda karıştırarak her gece yatmadan önce, bekletebildiği kadar (yaklaşık 10 dakikaya kadar bekliyoruz) ağızda bekletip içti. Dil altından kana karışması mideden daha hızlı olduğu için ağızda bekletilmesi öneriliyor.

Gumus Suyu Faydalari 1inci.net 043

Gümüş suyu içersek ne olur?

Gümüş Suyu Faydaları
Mesane şişmesine iyi gelir. Kan enfeksiyonunu önler. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunur. Kronik yorgunluğa iyi gelir.

Gümüş Suyu eczanede satılır mı?

Gümüş suyu ürünlerini her yerde bulabilirsiniz. İlaç olmayan sağlıklı ürün satışı yapan birçok internet sitesi, gümüş iyonlu su satışı yapar. Eczanelerde de bulabileceğiniz bir üründür.

Gümüş suyu kalbe iyi gelir mi?

En fazla iletkenliğe sahip materyallerden birisi olan gümüş sayesinde elektriklenme önleniyor ve stresin vücudunuzdan dışarı itilerek kan dolaşımınızın hızlanması sağlanıyor. Sağ parmakta kalbinize direkt giden bir damar bulunmaktadır. Bu damar kalp ritminizin düzenli olmasını sağlıyor.

Gümüş suyu burun spreyi ne işe yarar?

Hücre yenileyici özelliği ile burunda oluşan ciddi yara ve enfeksiyonlarda tedavi edici özelliğe sahiptir. . Burun içi dezenfekte etmek amacı ile hazırlanmış bir üründür. . Ürün hiçbir katkı maddesi içermemekte olup %100 doğaldır.

Gümüş suyu içmek caiz midir?

Rasulullah Aleyhisselam Efendimiz: “Kim altın veya gümüş bir kaptan “içerse” ancak karnını cehennem ateşi ile doldurur!” buyurmuştur. Bu sebeple altın ve gümüşten üretilen kaşık, bardak, kap, ve gümüşe konmuş ürünleri tüketmek CAİZ DEĞİLDİR diyerek hadisin peşinden veryansın yapıyor ekliyor peşi sıra fikirlerini. Fikrini söylersin ama buradan gümüş suyunun caiz olmadığına nasıl vardın. ‘”Gümüş suyu” da fıkhen buna dahildir’ demiş yazının devamında… yani caiz değil demiş. Peki bu hadisin sahih olduğunu nerden bileceğiz, kimden nakledilmiştir, kaynağı neden koymuyorsun. Yazısının tamamını okuyunca aslında nedemek istediğimi anlardınız. ‘Fıkhen caiz değildir’ dediğinizde bununla birlikte kaynak belirtmek durumundasınız.

Gümüş veya altın bir kaptan su içmek ile gümüş suyu içmek farkle şeylerdir. Bunun iki bölüme ayırıp net bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

Gümüş ve altın kaplardan yemek yenip su içilir mi, abdest alınır mı? Hani şu gümüş kaptan bir şey içen kişi yok mu? Muhakkak o kişi karnına cehennem ateşini (çurp çurp diye) içerek gönderir.” (Buhari-No:1904) Bu hadisi nasıl anlamalıyız?

Ümmü Seleme (radıyallahu anhâ) anlatıyor: Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Gümüş kaptan su içen, karnına cehennem ateşi dolduruyor demektir." [Buhârî, Eşribe 28; Müslim, Libas 1, (2065); Muvatta, Sıfatu'n-Nebi 11 (2, 924-925); İbnu Mace, Eşribe 17 (3413)].

Müslim’in bir diğer rivayetinde şöyle denir:

"Kim altın veya gümüş bir kaptan içerse…"

Hadiste “dolduruyor” diye tercüme ettiğimiz kelimenin aslı “Yücerciru”dur ve bu “şarıldatıyor” mânasına gelir. Her ne kadar bu rivayette sâdece gümüş zikredilmiş ise de, Müslim’den kaydedilen ziyadede olduğu gibi bazılarında altun da zikredilir. Binaenaleyh, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) altun ve gümüş kaplardan yiyip içmeyi mideye cehennem ateşini şarıldatmaya teşbih buyuruyor. Yâni, gırtlaktan geçen her şeyi, cehennem ateşinden yakıcı bir mâyinin mideye inişine benzetiyor. Maksad, haramlığın şiddetini ifadedir.

Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Kim gümüş bir kaptan su içerse, sanki karnını cehennem ateşi doldurmuş gibi olur."

Önce şunu ifade edelim ki, altın ve gümüş aynı zamanda İslâm’da nakit para olarak da kullanılırdı. Fakir, zengin, köylü, kentli hemen herkes bu iki madeni yakından tanır ve bilirdi.

Ayrıca kötü niyet sahiplerinin dikkatini çeker, hırsızlık ve soysuzluğa yol açar. Fakirle zengin arasındaki mesafeyi genişletir. Çünkü onlar zaruri ihtiyaçlarını güçlükler içinde karşılarken ve toprak, bakır kaplar kullanırken, zenginlerin altın ve gümüş kaplar kullanması doğru olmaz.

Aynı zamanda bu iki madeni sözü edilen yerlerde kullanmakta aşırı bir israf söz konusudur.

Bu ve benzeri nedenlerle İslâm Dini, altından ve gümüşten imal edilen kap, çatal, kaşık, bardak ve benzeri eşyanın günlük işlerde kullanılmasını haram kılmıştır.

Günlük işlerde kullanmamak şartıyla evde süs eşyası -aşırı olmamak kaydıyla- bulundurmak mubahtır. Ama bunlarla kendi seviyelerinden dünyalıkça aşağı olanlara karşı bir üstünlük taslatıyor, gurura, böbürlenmeye vesile oluyorsa o takdirde mekruhtur.

Altın ve gümüş kapların kullanılma yasağı sağlıkla alakalı bir yasak değildir. Onların kullanılma yasağı, toplumda kibirli aile, kibirli kişi üretme zemini oluşturduğu içindir. Bu sebeple, bunların kap ve bardak gibi şeyler dışında kullanılması o yasağa girmez.

Gümüş ve Altın Kaplardan Yemek Yenip Su İçilir mi? Abdest Alınır mı?

Altın ve gümüş gibi kapların, yemek ve içmekte veya abdest alma gibi işlerde kullanılması kesinlikle câiz değildir. Ancak kadınlar, bunları süs ve zinet eşyası olarak kullanabilirler. Erkeklerin ise, sadece gümüş yüzük takmalarına cevaz verilmiştir. Altın ve gümüş dışında bir maddeden yapılan eşyaları kullanmakta ise, hiçbir beis yoktur.

Eşya eğer tamamı altın veya gümüş değil de başka maddelerle karıştırılmışsa, bu durumda itibar, hangi maddenin fazla olduğunadır. Altın veya gümüş çoksa o kaplar kullanılmaz. Az ise kullanılır. Buna göre altın veya gümüş suyuna batırılmış kapları kullanmanın câiz olduğu açıktır. Çünkü bu gibi kaplarda altın veya gümüş miktarı, diğer maddelerden azdır. 

Gümüş suyu egzamaya iyi gelir mi?

Kolloidal gümüş suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri rahatsızlıklarına da fayda sağlar. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır ve hatta yanıklarda doku hasarını onarır.

Gümüş suyu sivilcelere iyi gelir mi?

Enfeksiyonlarla savaşarak güçlü bir bağışıklık sistemini beraberinde getiren gümüş suyu antibakteriyel ve antiseptik katkıları ile sağlık yararları sağlamaktadır. Ayrıca yaraların iyileşmesine destek olan gümüş suyu sivilce gibi bazı cilt sorunlarında da etkili olduğu bilinmektedir.

Gümüş suyu yanığa iyi gelir mi?

Gümüş sülfadiazinin kontaminasyona engel olduğu, epitelizasyonu hızlandırdığı ve yara kontraksiyonunu geciktirdiği bilinmektedir[5-9]. Ancak yara iyileşmesinde ve eskar dokusunun ayrılmasında da gecikmeye neden olmaktadır.

Gümüş suyu faydaları nelerdir

900’lü yıllarda ilaç olarak kullanımı yaygınlaşan kolloidal gümüş suyunun faydaları hakkındaki görüşler farklı olmakla birlikte genel olarak şöyle sıralanabilir:

Kolloidal gümüş suyunun, bağışıklık sistemine destek olup güçlenmesine yardımcı olduğu konusunda görüşler vardır. Enfeksiyon giderici olması özelliği ile önemli hastalıkların tedavisinde kullanılacağına inanılır. Gümüş suyu kanser, HIV, aids ve zona gibi hastalıklar için şifalıdır diyenlerin sayısı epeyce çoktur.

Sinüzit, yara bakımı, siğiller, konjuktivit, kulak enfeksiyonları, soğuk algınlığı, zatürre gibi hastalıklarda da faydalı olduğu hakkında görüşler bulunur. Gümüş suyu sivilce tedavisi ile egzama ve sedef hastalığı tedavisinde de kullanılabilir.

Gümüş suyunu savunan bazı araştırmacılara göre gümüş parçacıkları, sağlıklı hücrelere zarar vermeden mantar, bakteri ve virüslerin yayılmasını engeller. Ancak bu sonuçların, hangi dozlarda, hangi yoğunluktaki çözeltilerde alınabileceğine dair onaylanmış tıbbi ve bilimsel bir veri yoktur.

Gümüş suyu akciğer kanseri için faydalıdır görüşünü savunanlar olsa da karşıt görüşte olanlar da vardır. Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi’ne göre gümüş esansiyel bir mineral olmadığı için fizyolojik olarak insan vücudunu etkileyemez. Ancak konuyla ilgili bilimsel kanıtlar ve klinik bulgular yoktur.

Dr. Brent A. Bauer – Mayo Clinic ise koloidal gümüş suyu hangi oranlarda kullanılırsa güvenlidir ya da hangi oranlar doz aşımını oluşturur konusunda net bir bilginin olmadığını söyler. Yan etkilerinin ne olduğunun bilinmemesine de dikkat çeker.

Kolloidal gümüş suyu kanser tedavisinde kullanılır görüşünü savunanlar, gümüşün kanserli hücreleri tedavi edip normal hücre haline dönüştürdüklerini ve kanserli dokuları iyileştirdiklerini iddia eder.
(Kaynak; Doktor Robert O. Becker “Body Electric and Cross Currents” adlı kitabı ve İsveç’deki Karolinska Institute’sünden Dr. Bjorn Nordstrom’un araştırmaları.)

Kolloidal gümüş suyu bir anti-inflamatuar ilaçtır. Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) araştırmacıları, kolloidal gümüş ile tedavi edilen iltihaplı bir cildin, 72 saatlik süreç içinde normal deri konumuna dönmeye başladığını tespit etmişlerdir.

Gümüş suyunun cilde faydaları nelerdir?

Kolloidal gümüş suyu, sedef ve egzama gibi pek çok deri hastalığına iyi gelmektedir. Yanıklardan kaynaklanan doku hasarlarını kazımak ve hatta onarmak için rahatlatıcıdır. Ayrıca, güçlü bir anti-fungal olduğu için saçkıranı kolloidal gümüş suyu ile tedavi edebilirsiniz.

Gümüş iyonlu su nasıl yapılır?

İlk olarak kavanoz içerisine saf su konulmalıdır. Su koyduktan sonra ocağın altı açılıp ocağın üzerine kavanoz yerleştirilmelidir. – Su 60 derece ısındıktan sonra ocaktan alınmalıdır. – Daha sonra başka bir kap içerisine manyetik karıştırıcı konulmalı ve çalıştırılmalıdır.

Gümüş Suyu eczanelerde satılır mı?

Gümüş suyu ürünlerini her yerde bulabilirsiniz. İlaç olmayan sağlıklı ürün satışı yapan birçok internet sitesi, gümüş iyonlu su satışı yapar. Eczanelerde de bulabileceğiniz bir üründür.

Gümüş antiseptik mi?

Oral şeklinde kullanıldığında ya da bir yaranın üzerine sürüldüğü zaman antibakteriyel özellik ile beraber antiseptik bir etki yarattığını söylemek mümkün

Gümüş suyu uyuza iyi gelir mi?

Sinüzit, yara bakımı, siğiller, konjuktivit, kulak enfeksiyonları, soğuk algınlığı, zatürre gibi hastalıklarda da faydalı olduğu hakkında görüşler bulunur. Gümüş suyu sivilce tedavisi ile egzama ve sedef hastalığı tedavisinde de kullanılabilir.

Gümüş suyu kullananlar

Bilinen antibiyotikler çok fazla bakteri çeşidine etki etmezken, gümüş suyu 650 den fazla bakteri, virüs ve mantarlar üzerinde çok etkili. Gümüş suyunu 2 yıldır, özellikle kış aylarında, kullanıyorum. Boğaz enfeksiyonlarında çok etkili. İlk kullandığımda çevremdekilerin oldukça tepkisini almıştım.

Gümüş suyu zehirler mi?

GÜMÜŞ SUYU GÜVENLİ Mİ? Gümüş suyu ciddi yan etkilere neden olabilir. En yaygın olanı, ciltte genellikle kalıcı olan mavimsi gri bir renk değişikliği olan argyria’dır. (Dünya da bu sadece bir kişide görüldü ve masmavi bir insan da değildir. Ayrıca nedenlerini de sorgulamak gerekir. Ne derecede gümüş almıştır, ne şekilde gümüşü vucüduna almıştır bakılır. Yani bir çok sağlıklı şeyler çok tüketildiğinde veya fazla kullanıldığında iyleştiren veya sıhhat veren bir şeyde olsa ölüme götürebiliyor)

Gümüş suyu, bazı antibiyotikler ve tiroksin (tiroid eksikliğini tedavi etmek için kullanılır) gibi bazı ilaçların zayıf emilmesine de neden olabilir. Bu nedenle ilaç kullanana gümüş su daha az etki sağladığı gibi, gümüş su ile ilaç kullanımında ikacın da etkisinin de azaldığı söylenebilir.

Gümüş mikropları öldürür mü?

Gümüş çok çeşitli bakterileri 3 yolla öldürüyor:
1- Gümüş bakterilerin hücre duvarlarını zayıflatarak parçalanmalarına neden oluyor.
2- Gümüş bakterilerin metabolizmasına müdahale ederek onları aç bırakıyor.
3- Gümüş bakterilerin hücre bölünmesini bozarak çoğalmalarına engel oluyor.

Gümüş suyu ağır metal mi?

Koloidal gümüş suyu kullanmak faydalı Gümüşün vücutta biriken ve telafi edilmesi çok güç olan ağır bir metal olması yalnızca haricen kullanım için düşünülmesi açısından gayet yeterli bir sebep olsa da bir de bağırsak mikrobiyomunu koruma mevzu var.

Gümüş suyu bozulur mu?

Kolloidal gümüş suyunu oda sıcaklığında ve kutusunda, gün ışığı görmeyecek bir alanda muhafaza etmeniz gerekir,çünkü Kolloidal gümüş suyu iyonik yapılı nano gümüş partiküllerinden oluştuğu için parçacıklarda dibe çökme gözlenebilir.

Gümüş suyu nasıl alınır?

Çubuklardan biri eksiye diğeri ise 400 miliamper veya 600 miliamper arası girişe bağlanmalıdır. – 4 veya 5 saat bu şekilde beklenmelidir. Saat başı çubuklar temizlenmesi gerekir. – 4 veya 5 saat sonra ince süzgeç ile su süzülür ve gümüş suyu hazır hale gelir.

Gümüş suyu neden sararır?

Solüsyona düşen ışığın tanecikler tarafından emilmesine “Yüzey Plazmanu” etkisi adı verilir. Tanecik irileştikçe daha fazla ışığı tutar. Yani açık sarıdan siyah renge kadar farklı tonlarda gümüş suyu ürünleri piyasada bulunabilir. Tanecik boyutu büyüdükçe daha az ışık geçeceği için solüsyon sararır ve kararır.

Kaç ppm gümüş suyu içilebilir?

İnfeksiyonlarda başlangıç dozu olarak 25 ppm lik kolloidal gümüş suyu 50-200 ml günlük doz olarak öneriliyor. Düzenli olarak kullanımda, konsantrasyon, 5-20 ppm gümüş olmalıdır. Bakteri ve virüslere karşı etkilidir.

Gümüş suyu dezenfektan olarak kullanılabilir mi?
Özellikle dezenfektan olarak günümüzde gümüş suyu güvenli şekilde kullanılabilmektedir.

Altın suyu hangi hastalıklara iyi gelir?

Artritin sebep olduğu iltihapları ve eklem ağrılarına karşı tedavi edici etkisi vardır. – Vücudumuzda bulunan hücreler için kolloidal altın suyu doğal uyarıcı olarak görev yapar. – Altın suyunun gerilen sinirleri rahatlatıcı ve gevşetici bir etkisi bulunmaktadır.

Gümüş neden önemli?

Altından daha ucuz olan gümüş, birçok uzman tarafından güvenli bir yatırım aracı olarak kabul ediliyor. Ortalama bir yatırımcı için gümüş oldukça değerlidir ve altın gibi ekonomik krizlerden, enflasyondan koruma sağlama potansiyeline sahiptir. Eğer altın alamıyorsanız, gümüş almayı düşünebilirsiniz.

Gümüş sprey nedir?

Doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilen kolloidal gümüş suyu, cilt yüzeyinde de yüksek performans gösterir. Baş ağrısı, boğaz ağrısı ya da kas ağrısı için kullanım sağlanabilir. Kanser ve cilt sorunlarının çözümünde alternatif tıp kategorisinde yerini alır. Antiseptik özelliği virüslerin barınmasını önler.

Gümüş çubuk ne işe yarar?

Kanamayı durdurmayı sağlar, siğil ya da leke gibi istenmeyen dokuları yok eder. Aktivasyon için nem gereklidir. Hafif kanamalar için gümüş nitrat çubuğu etkilenen mukoza üzerinde döndürülür. 160 C’a kadar dayanıklıdır.

Gümüş suyu hayvanlarda nasıl kullanılır?

Gümüş suyu kediler ve köpekler için doğal bir antibiyotiktir ve her hangi bir viral, bakteriyel veya fungal enfeksiyonla savaşmak için içme sularına 1lt su içerisine 200ml eklenerek kullanılır. Ayrıca bağışıklık sisteminin gelişiminde 1lt su içerisine 50ml gümüş suyu ekleyerek kallanabilirsiniz.

Gümüş kanserojen mi?

Los Angeles Times’da 2009 tarihinde bir makalesinde, maddenin bilinen kötü yan etkileri olmadığını ve gümüşün herhangi bir bakteri veya virüsü öldürebileceğini söylemiştir.

Gümüş suyu ile alkol alınır mı?

Gümüş suyunu hiçbir metal ile temas ettirmeyiniz. Oda sıcaklığında, karanlık bir ortamda muhafaza ediniz. Gümüş suyu ile aynı dönemde alkol ve çiğ sarımsak tüketmeyiniz.

Gümüş radyasyonu engeller mi?

Gümüş, yüzde 95’den daha fazla oranda kızıl ötesi ışınları yansıtır. Gümüşle temas eden radyoaktif enerjinin yüzde 95 i kaynağa geri döner. Yani gümüş radyasyona karşı da oldukça etkilidir.

Gümüş bardak haram mı?

Birçok İslam alimine göre altın ve gümüş kaplardan, tabaklardan ve aynı şekilde bardaklardan su içmek haram kabul edilmiştir.

Gümüş günah mı?

Buna göre, altın ve gümüşün kap, yazı gereci, ev eşyası vb. şekillerde kullanımı, mezhep imamlarınca erkek ve kadınlara haram görülmüştür. Ancak, son dönem âlimlerinden Şevkânî yasağın sadece altın ve gümüş kaplardan yeme içmeye ait olduğunu, diğer kullanımların buna kıyas edilemeyeceği görüşündedir.

Gümüş saat kullanmak caiz mi?

Kadın ve erkeğin altın ve gümüş kap ile yemesi, içmesi, her türlü kullanması tahrîmen mekrûhdur. Altın ve gümüş kaşık, sâat, kalem, abdest ibriği, bıçak, sandalye ve benzeri şeyleri kullanmaları da böyledir. Bunları kendi bedeni için kullanmayıp, başka yerde kullanmaları câiz olur

İyonlu su nedir?

Gümüş İyonlu Su; Hücrelerde oksitlenmeyi etkisiz kılan, küçük molekül yapısı, hegzagon (altıgen) şekli ve indirgeyici (oksidasyonu tersine çeviren) negatif (-) iyon yapısı ile hücrelere kolaylıkla nüfuz ederek, toksinleri, asidik atıkları, serbest radikalleri etkin biçimde uzaklaştıran elektrondan zengin mineral kaynağı sudur.

Gümüş yaralara iyi gelir mi?

Hücreleri yenileyen gümüş, çok daha kısa sürede iyileşmemize yardımcı oluyor. 7- Bakterileri yok eder: Bakterileri öldüren gümüş açık yaraların daha hızlı kapanmasını sağlıyor.

Gümüş suyu nereden temin edilir?

Türkiyenin bir çok online alışveriş pazar yerlerinden bu suyu üreten güvenilir firmalardan temin edebilirsiniz.

Bildiğiniz yada öğrenmek istediğiniz başka sorular veya sorunlar var ise bize yorumlardan veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

İyonlu gümüş suyu nasıl kullanılır?

Tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Kullanım şekli: 1. İyonlu gümüş suyu’nu temiz bir pamuğa döküp cildimize sürerek uygulanabilirsiniz. 2. 30-35 cm uzaklıktan püskürterek gözlerinizi kapalı tutarak yüzünüze ve tüm cildinize uygulayın ve kuruması için bekleyin.

Silver iyon nedir?

Silver ION teknolojisi, antibakteriyel olan gümüşün gözle görülemeyecek ölçülerde küçültülmesini ve bu gümüş iyonlarını günlük hayatımızda kullandığımız tekstil ürünleriyle birleştirilmesini sağlar.

Gümüş kolye takmak zararlı mı?

Bilimsel araştırmaları sonucunda hiçbir mikrobun kolloid gümüşe 5 dakikadan fazla dayanamayacağını söylemiştir. Dr J.Mark Hovel, gümüşün virüslerin yok edilmesinde ve çoğalmasını engellemek etkili olduğunu raporlara yansımıştır. 500’i geçkin bakterinin zararlı yapısını bozarak yok edebiliyor.
Gümüş kaşık zararlı mı?

Gümüş kaplar bakteri, mikrop, virüs barındırmaz

Gümüşün asla bakteri, mikrop veya virüs barındırmadığı bilimsel olarak de kanıtlanmıştır. Gümüş kaplar bakteri içermediği için, mikroplardan arındırmak için bir sterilizatör makina içerisinde sterilize etmek, kaynatmak, vb. hiçbir sterilizasyon yöntemine ihtiyaç yoktur.

Gümüş Küpe zararlı mı?
Gümüş küpe yara yapar mı sorusuna tekrar dönecek olursak, gümüş alerjiye neden olan bir maden değildir. Anti alerjik özelliği ile herhangi bir alerjik probleme neden olmamaktadır. Kişilerde alerjiye neden olan maden nikeldir. Nikel alaşımı ise gümüş ve altın aksesuar üretiminde kullanılan bir materyal değildir.

Gümüş suyu egzamaya iyi gelir mi?
Kolloidal gümüş suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri rahatsızlıklarına da fayda sağlar. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır ve hatta yanıklarda doku hasarını onarır.

Saf gümüş suyu ne işe yarar?

Eklem romatizmasına iyi gelir, Prostat hastalığını gidermede yardımcı olur, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Bu şekilde farklı faydaları ile beraber gümüş suyu günümüzde yoğun şekilde değerlendirilmektedir.

gumus su 2

Gümüş suyu burun spreyi ne işe yarar?

Gümüş suyu Hücre yenileyici özelliği ile burunda oluşan ciddi yara ve enfeksiyonlarda tedavi edici özelliğiyle bilinir… Burun içi dezenfekte etmek amacı ile kullanılabilir.

Gümüşsuyu nasıl saklanır?
Kolloidal gümüş suyunu oda sıcaklığında ve kutusunda, gün ışığı görmeyecek bir alanda muhafaza etmeniz gerekir,çünkü Kolloidal gümüş suyu iyonik yapılı nano gümüş partiküllerinden oluştuğu için parçacıklarda dibe çökme gözlenebilir.

40 ppm gümüş suyu nasıl kullanılır?
Yarım çay bardağı suya aynı oranda gümüş suyu ekleyin. Bu karışım ile ağzınızı 7-8 dakika çalkalayın, gargara yapın ve tükürün. Son olarak ağzınızı normal su ile çalkalayın. Bunu rahatsızlık duyduğunuz günlerde, günde 1 defa uygulayın.

Gümüş suyunun tarihi geçer mi?
Prensip olarak, kolloidal gümüşün hiçbir zararı yoktur, çünkü gümüş suyunda hiç bir mikrop hayatta kalamaz. Lâkin etkisi, yavaş yavaş başlangıçtan itibaren azalır. Böylece, mümkün olduğu kadar taze olanını kullanmakta fayda vardır. Bakanlığın uygun gördüğü süre üretimden itibaren 1 yıldır.

Gümüş suyu ppm değeri nedir?
Kısacası gümüşün toplam ağırlığının bir litre su içinde mg cinsinden ölçümüdür. Örneğin 10 gram ağırlığındaki gümüşü 1 litre su içinde çözünmesi halinde 10000 mg yani 10000 ppm değerine ulaşır.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

İÇİNDEKİLER

Benzer Yazılar

Son Yazılar