Cesaretin Gücüne İnan: Korkak Tavuk Masalı

Paylaşın

Korkak Tavuk Masalı

Kokrk Tavuk; Bir zamanlar, küçük bir çiftlikte tavuklar mutlu bir şekilde yaşarlardı. Tavukların arasında, diğerlerinden biraz farklı olan Korkak Tavuk vardı. Korkak Tavuk, her zaman tedirgin ve korkak bir tavırla hareket ederdi. Diğer tavuklar onun bu huyunu hiç sevmezlerdi.

Bir gün, Korkak Tavuk bahçede yalnız başına dolaşıyordu. Aniden, gökyüzünde bir gölge belirdi. Korkak Tavuk korkudan titremeye başladı. “Korkak Tavuk, ne oldu?” diye sordu diğer tavuklar.

“Gökyüzünde bir şey var, ben kaçmak istiyorum,” dedi Korkak Tavuk.

Diğer tavuklar güldüler ve “Sen her zaman korkarsın, hiçbir şey olmayacak” dediler. Ama Korkak Tavuk onlara inanmadı ve kaçtı.

Birkaç gün sonra, çiftlikte büyük bir felaket meydana geldi. Tilki, tavukları avlamak için çiftliğe girdi. Diğer tavuklar, tilkinin saldırısından kaçamadılar ve hepsi tilkinin pençesine düştü.

Ancak, Korkak Tavuk tilkinin saldırısını fark ettiğinde hemen kaçmıştı. Korkak Tavuk, kendisini kurtardığı için çok mutluydu, ama diğer tavuklar kaçırdığı fırsattan dolayı pişmanlık duyuyorlardı.

Artık Korkak Tavuk, diğer tavukların ona karşı olan tutumunu anlamıştı. Onların dalga geçmeleri, onun doğru olan şeyi yapmasını engellemişti. Korkak Tavuk, artık cesaretini kaybetmemeye karar verdi ve diğer tavukların ne düşüneceğine bakmaksızın doğru olanı yapmaya devam etti.

Sonunda, diğer tavuklar da Korkak Tavuk’un cesaretini takdir etmeye başladılar ve onu tebrik ettiler. Korkak Tavuk, her zaman cesur olmak için çalıştı ve artık çiftlikteki en cesur tavuktu.

Ve o zamandan beri, Korkak Tavuk’un cesareti tüm tavuklara örnek oldu ve bir daha hiç kimse onunla dalga geçmedi.

İÇİNDEKİLER

Benzer Yazılar

Son Yazılar