Kırmızı Araba Albala ve Üzgün Kedi Masalı

Paylaşın

Kırmızı Araba Albala ve Üzgün Kedi Masalı
Bir varmış, bir yokmuş. Bir zamanlar arabalar ülkesinde, sevimli mi sevimli, şirin mi şirin, mutlu mu mutlu iyi kalpli kıpkırmızı bir araba varmış. Yine bembeyaz kar gibi ışıl ışıl tüyleri olan bir gözü mavi bir gözü yeşil üzgün mü üzgün bir kedi varmış. Kırmızı arabaya Albala derlermiş. Albala, burada diğer araba arkadaşları ile birlikte yaşarmış.

Albala’nın arabalar ülkesindeki arkadaşlarıyla çok iyi geçindiği söylenirdi. O, her zaman iyi kalpli ve yardımsever bir araba olmuştu. Diğer arabaların sıkıştığı zamanlarda, Albala hemen yardımına koşar ve onları kurtarmak için elinden geleni yapardı.

Bir gün, Arabalar Ülkesi’nde bir yarış düzenlenmeye karar verilmişti. Yarışa katılan arabaların en iyileri seçilecek ve kazanan araba “En İyi Araba” ödülünü alacaktı. Albala da bu yarışa katılmak istemişti, çünkü en iyi arabalardan biri olduğunu biliyordu.

Yarış günü geldiğinde, Albala diğer yarışmacı arabalarla bir araya geldi. Yarış başlamadan önce, herkes birbirine başarılar diledi. Yarış sırasında Albala, hızlı bir başlangıç yaptı ve diğer arabaları geride bırakmaya başladı. Fakat yolda bir engel vardı ve Albala’nın lastiği patladı.

Diğer arabalar Albala’yı görmezden gelerek yarışa devam ettiler. Ancak yarışa gelen seyircilerden biri olan üzgün kedi, Albala’nın yardımına koştu. Kedi, lastiği tamir ederek Albala’yı yarışa geri döndürdü. Albala, yarışı kazanmasa da, yarışı tamamlamak için çok mutlu oldu.

Albala, yarışı tamamladıktan sonra kediye teşekkür etti. Kedi de Albala’ya “Her zaman yardıma ihtiyacın olduğunda yanında olacağım” dedi. Böylece, Albala’nın arabalar ülkesindeki arkadaşlarına olan sevgisi ve yardımseverliği, kedi sayesinde bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Eğitici Hikayeler, Eğitici öğretici masallar, 6-7 yaş eğitici hikayeler, 5-6 yaş eğitici hikayeler, Zeka geliştirici masallar Oku, 3-4 yaş eğitici hikayeler, 4-5 yaş eğitici hikayeler, 8 Yaş eğitici Hikayeler, 6 yaş eğitici Hikayeler ve 9 Yaş eğitici masallar

Benzer Yazılar

Son Yazılar