Tasarımcı Maaşı, Grafiker Nekadar Maaş Alır, Grafik Tasarım iş imkanı varmı? Bölümü var mı?

Paylaşın

Tasarımcı maaşları 2021 yılında 2320 TL ile 8800 TL arasında ortalama ücretteydi. Bu ücretler de yapılan tasarım sayısı ve özelliklerine göre artmaktadır. En Yüksek tasarımcı maaşı ise 8800 TL olmuştu.

Bu fiyatlar 2022 yılında Grafik tasarımcı maaşları ne kadar olmuştur. Grafikerler 2022 yılında aldıkları maaşlar 5000TL ile 12000 TL arasında grafiker özelliklerine ve yapılan tasarım firmasına göre değişiyor.

Grafik tasarım okuyan ne iş yapar?

Grafik Tasarımı bölümü mezunu bir kişi, tasarımını oluşturacağı konu hakkında bilgi toplayarak ve araştırmalar yaparak konu için uygun görseller hazırlar, oluşturduğu ürün ile müşteri arasında güçlü bir bağ kurmayı hedefler. Bu bölümün mezunlarına Grafiker, Grafik Tasarımcısı, Grafik Teknisyeni gibi unvanlar verilir.

Grafik tasarım iş imkanı var mı?

Bunun sonucu olarak öncelikle reklam ajansları ve Tasarım ofislerinde görev almak üzere; grafik tasarımcı, illustratör, fotoğrafçı, animasyoncu, web tasarımcısı, ambalaj tasarımcısı, yaratıcı yönetmen (creative director), yaratıcı strateji geliştirme (creative strategy planning) gibi  olanakları bulunmaktadır.

Freelance grafik tasarım ne kadar kazanır?

Grafik Tasarımcısı maaşı 2022 yılı ortasındaki aylara göre ortalama aylık 9.000 TL’dir. En düşük Grafik Tasarımcısı maaşı 7300 TL, En yüksek ise 12000 TL’dir.

Grafik tasarım 4 yıllık mezunu ne iş yapar?

Grafik tasarımı çalışma alanları oldukça geniştir. Bu bölümden mezun olan kişiler özel sektörde sanat danışmanlığı, medya kuruluşları, yayın evleri ve reklam şirketlerinde çalışabilirler. Aynı zamanda grafikerlerin çoğu gazete ve dergi tasarımlarında da önemli görevlerde bulunabilirler.

2 yıllık grafik tasarım bölümü okunur mu?

2 Yıllık Grafik Tasarım Okumak bizce doğru bir karardır. Eğer dört yıllık lisans programlarına giriş yapamıyorsanız. Değerlendirmeniz gereken bir fırsattır.

Grafik tasarım ataması var mı?

2020/1 KPSS merkezi ataması için grafik tasarım mezunu olarak başvuru yapılabilecek 117 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken kalan 2 tanesi ise 4237 yani grafik tasarım veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitti.

2 yıllık grafik tasarım mezunu öğretmen olabilir mi?

Grafik tasarım okuyan öğretmen olabilir mi? Güzel sanatlar fakültesinden mezun olanlar da formasyon eğitimi aldıktan sonra öğretmenlik yapabilir. Fakültelerde yer alan başlıca bölümler şunlardır: Resim, Grafik Tasarım, Animasyon, Seramik Heykel, Moda ve Tekstil.

2 yıllık grafik tasarım dersleri nelerdir?

Dersler
TRH 101 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I. …
ING 101 İngilizce I. …
TRK 101 Türk Dili I. …
BILT 100 Bilgisayara Giriş ve Enformasyon Teknolojisi. …
RTV 105 Temel Fotoğrafcılık. …
MGT 131 Tipografi I. …
MGT 151 Temel Grafik Tasarım. …
IEU 110 Akademik ve Sosyal Oryantasyon.

2 yıllık grafik tasarım Sözel mi?

Grafik tasarımı sayısal mı sözel miGrafik Tasarımı Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

grafik tasarim 13

Grafik tasarımcılar nerede çalışır?

Grafik Tasarımı Programı mezunları, grafiker ya da tasarımcı olarak;
Reklam ajansları
Matbaalar.
Yazılı basın.
Görsel basın.
Sinema ve tv sektörü
Tekstil sektörü
Ambalaj sektörü
Grafik departmanı olan bütün kuruluşlarda kariyer oluşturma imkânına sahiptir.

4 yıllık grafik tasarım var mı?

Grafik Tasarımı bölümünde, 4 yıllık lisans eğitimi verilir. Bölümün öğrencileri uygulamalı dersler ile geleceğe hazırlık yapar ve tecrübe edinir. İkinci ve üçüncü sınıfta zorunlu stajları bulunmaktadır.

Freelance grafik tasarım nasıl olunur?

Nasıl Freelance Grafik Tasarımcı Olunur?
Portföy çalışmaları oluşturun. Daha önce hiç müşteriniz olmaması sorun değil. …
Freelance Sitelerinde Hesap(lar) Açın. Portföyünüzü çeşitli freelance sitelerine yerleştirin. …
Serbest Çalışma Fırsatları için Başvurun. …
Çalışmalarınızı Sosyal Medyada Tanıtın.

Grafik Tasarımcı nasıl para kazanır?

Eğer bir grafik tasarımcıysan senin için en uygun marketlerin GraphicRiver ve Creative Market olduğunu söyleyebilirim. Bu web sitelerinde kartvizit, ikon, font, photoshop actionları & filtreler, flyer, broşür, mock-up, web sitesi tasarımları ve diğer stok tasarım elementlerini satarak para kazanabilirsin

Freelance grafik tasarım ne demek?

Freelance kavramı bağımsız olarak çalışma biçimi adına verilen isimdir. Freelance grafik tasarım ise, tasarım ve dizayn işlemini bir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan zaman sorunu yaşamadan çalışma şeklini benimsemiş grafik tasarımcılara denmektedir.

Logo tasarım ne kadar kazanıyor?

2500 TL – 50.000 TL arasında değişen rakamlarla çalışabilmektedirler.

Grafikerlik kaç puan?

Yet strangely the place did not seem crowded. I’m not sure if it was the sheer size of the place, or whether the masses congregated in one area and didn’t venture far from the main church, but I didn’t feel overwhelmed by tourists in the monastery.

Grafik tasarım hangi sektör?

Grafik Tasarım Bölümü Okuyanlar Hangi Alanlarda Çalışabilirler? Grafik tasarımı bölümünden mezun olanlar reklam ajansları, tanıtım sektörleri, endüstri, tanıtım atölyeleri, devlet ve ticari kuruluşların ilgili alanlarında grafik tasarımcısı, sanat yönetmeni ya da yönetmen yardımcısı olarak çalışabilirler.

Kendi tasarımlarımı nasıl satarım?

Merhabalar, yaptığınız tasarımları, yazı karakterlerini, mockup dosyalarını ya da şablonları internet zerinden satmanız mümkün.

İnternette Tasarımlarınızı Satabileceğiniz Yerler
Freepik.
Creative Market.
Themeforest.
Etsy.
DesignByHumans.
MyFonts.
Shopfy, Shopier Vb.

Tasarım yaparak nasıl para kazanabilirim?

Tasarımcı Olarak Para Kazanma Yöntemleri
Tam Zamanlı Çalışabileceğiniz İşler. Matbaacılık. Dijital Medya Ajansları Geleneksel Reklamcılar.
Serbest Zamanlı Tasarım İşleri. Firmalar İçin Sosyal Medya İçerikleri. Çevrimiçi İş Bulma Siteleri. Stok Tasarımlar Üretin. Eğitim Satışları Kaynak Satışları

grafik tasarim 12

Freelance olarak nasıl para kazanılır?

Genellikle yurt dışında bulunan işletmeler tarafından oldukça çok kullanılan Freelancer üzerinden istediğiniz projelerde çalışmanız mümkündür.

 1. Yazılım Projeleri ve Geliştirme.
 2. Danışmanlık.
 3. Metin Yazarlığı
 4. Grafik Tasarım ( Logo, Kartvizit, Broşür vb.)
 5. Sosyal Medya Tasarımı ( Gönderi, Hikâye vb.)
 6. Video montajı, Seslendirme.

Freelance Grafik Tasarım nasıl olunur?

Nasıl Freelance Grafik Tasarımcı Olunur?
Portföy çalışmaları oluşturun. Daha önce hiç müşteriniz olmaması sorun değil. …
Freelance Sitelerinde Hesap(lar) Açın. Portföyünüzü çeşitli freelance sitelerine yerleştirin. …
Serbest Çalışma Fırsatları için Başvurun. …
Çalışmalarınızı Sosyal Medyada Tanıtın.

Grafik Tasarımcı nasıl para kazanır?

Eğer bir grafik tasarımcıysan senin için en uygun marketlerin GraphicRiver ve Creative Market olduğunu söyleyebilirim. Bu web sitelerinde kartvizit, ikon, font, photoshop actionları & filtreler, flyer, broşür, mock-up, web sitesi tasarımları ve diğer stok tasarım elementlerini satarak para kazanabilirsin.

Grafik tasarım stajyer ne yapar?

Dergi, kitap ve süreli yayınlar başta olmak üzere, masaüstü yayıncılık alanında faaliyet gösteren yayınevleri de bir grafik tasarım öğrencisi için ideal staj alanlarından birisidir. Bir grafiker adayı, bu gibi iş yerlerinde, dizgi, mizanpaj başta olmak üzere grafik tasarımın pek çok alanında kendisini geliştirebilir.

Serbest Grafik Tasarımcı Nasıl Olunur?

Grafik tasarımcı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. Üniversite sınavlarına girerek gerekli taban puanı ve başarı sıralamasını sağlayarak grafik tasarımcı bölümüne kaydolabilirsiniz. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra artık grafiker unvanına sahip olacaksınız

Logo tasarım hangi meslek?

Logo tasarımcısı, görsel olarak hoş ve tanımlanabilir grafikler ve tipografi ile bir markayı veya ürünü sembolize etmek için kullanılan logoyu yaratır. Logo tasarımcıları, serbest ya da bir tasarım firmasında, yayınevinde, reklam ajansında çalışabilirler.

Logoları kim tasarlar?

Dolayısıyla, logo tasarımını kim yapar, sorusunun en net karşılığı; logo tasarımını tecrübeli bir grafik tasarımcı ya da iyi bir reklam ajansı yapabilir, olmalıdır.
Logo ve Grafik Tasarım Ajansı Artfabe.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Art Direktör maaşı ne kadar?

grafik tasarim 16

Grafik tasarımcıların ya da art direktörlerin ortalama maaşları en tecrübesizinden en tecrübelisine kadar 8000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir.

Grafik tasarım 4 yıllık TYT mi AYT mi?

Üniversitelerdeki grafik tasarımı bölümü TYT ile öğrenci almaktadır. Bu bölümde okumak için üniversite sınavında Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Türkçe sorularının cevaplanması gerekir. Bu sorular cevaplanarak iyi bir puan da alınabilir.

AÖF grafik tasarım var mı?

Program Hakkında. Programın Amacı; AUZEF’e bağlı olan Grafik Tasarımı Programı, iki yıllık açıköğretim ön lisans programıdır. Özgür, dinamik ve yaratıcı grafik tasarım eğitimini uzaktan eğitimle sürekli kılmak ve öğrencilerimizi yaratıcı düşünmeye ve etkili tasarım üretmeye yönlendirmek.

Grafikerlik kaç puan?

 • KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Ücretli) (4 Yıllık) …
 • KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Burslu) (4 Yıllık) …
 • KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (%50 İndirimli) (4 Yıllık) …
 • GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (Ücretli) (4 Yıllık) …
 • GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (Burslu) (4 Yıllık) …
 • GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (%50 İndirimli) (4 Yıllık)

Lise mezunu grafiker olabilir mi?

Grafik tasarımı ile ilgili eğitimi meslek liselerinden veya üniversitelerden almak mümkündür. Meslek liselerinin “Grafik” bölümlerinden mezun olan kişiler “grafiker” unvanı alırlar, ayrıca bu liselerden mezun olan kişilerin sınavsız olarak iki yıllık ilgili bölümlere geçmeleri mümkündür.

Grafik tasarım Açıköğretim var mı?

AUZEF’e bağlı olan Grafik Tasarımı Programı, iki yıllık açıköğretim ön lisans programıdır

En iyi grafik tasarım bölümü hangi üniversitede?

Türkiye genelinde bu eğitimin alınabileceği en iyi üniversitelerden bazıları şunlardır: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi. Yıldız Teknik Üniversitesi. Marmara Üniversitesi.

Grafik tasarım 2 yıllık eşit ağırlık mı?

Grafik Tasarım 4 yıllık eşit ağırlık bölümüdür. 2 Yıllık ön lisans programı olan Grafik Tasarımı bölümü ile karıştırmamak gerekir.

Grafik tasarım lisans mı önlisans mı?
Grafik Tasarımı bir ön lisans programıdır.

Grafik tasarımı hangi alandan?
Grafik Tasarım Bölümü Sayısal mı? Grafik Tasarımı Bölümü 2021 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Grafik Tasarım taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Grafik tasarım için hangi lise?
Grafiker olmak isteyenler, güzel sanatlar fakültelerinin grafik tasarım bölümlerinde, görsel iletişim tasarımı bölümlerinde akademik bir eğitim almalıdırlar.

Grafiker ne mezunu?
Grafik tasarımcı olmak için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Grafik bölümlerinden mezun olmak yeterlidir. Nitelikli bir grafik tasarımcı olmak için eğitimin yanı sıra özgün ve yaratıcı çalışmalara imza atmak gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü var mı?

1985 yılında öğretime başlamış olan Grafik Sanatlar Bölümü, her türlü görsel tasarım problemini çözebilecek, çağın gerektirdiği gelişmiş donanımı yetkin şekilde kullanabilen, yaratıcı tasarımcılar yetiştirmektedir.

Grafik tasarım ürünleri nelerdir?

Genel olarak grafik tasarım ürünleri şunlardır:
Elektronik posta şekilleri.
Logo tasarımı
Kartvizitler.
Ürün ambalajları
Matbaa ürünleri.
İşçi kıyafetleri.
Fatura tasarımları
Antetli kağıt tasarım uygulaması

En İyi 10 Grafik Tasarım Programı

CorelDRAW.
Adobe Illustrator (Ai)
Adobe InDesign.
Adobe Photoshop (Ps)
3DS Max.
Adobe Flash ve ActionScript.
Free Hand.
Adobe Dreamweaver.

grafik tasarim 14

Grafik tasarımcılar hangi programları kullanıyor?

En Fazla Tercih Edilen Grafik Tasarım Programları
Adobe Photoshop. Photoshop tasarım programını sanırız bilmeyen yoktur, grafik tasarımcıları veya web tasarım işleri yapanlar tarafından en fazla tercih edilen Adobe firmasının grafik programıdır. …
Corel Draw. …
Adobe Illustrator. …
3DS Max. …
Adobe InDesign.

Tasarım için hangi uygulama?

Grafik Tasarımı için en iyi Android uygulamaları

 • Adobe Illustrator Draw. …
 • Sketchbook. …
 • Adobe Photoshop Mix. …
 • Infinite Design. …
 • Adobe Photoshop Sketch. …
 • Canva. …
 • Adobe Comp CC. …
 • ibis Paint X.

Baskı için hangi program?
Adobe Illustrator programı daha çok baskı için kullanılmaktadır. Bu baskılarda, el ilanı, broşür, kitap, dergi, gazete ve kartvizit gibi çalışmalar Illustrator programı yardımıyla hazırlanmaktadır. Gelişmiş bir vektörel tabana sahip olduğu için üzerinde daha çok profesyonel tasarımcılar çalışmaktadır.

Matbaacılar hangi programı kullanıyor?
Reklam ajanslarında Adobe PhotoShop, Illustrator, Indesign, Quark Xpress, Corel Draw gibi programlarda hazırlanmış tasarımlar matbaaların baskı öncesi bölümlerinde yine aynı programlar kullanılarak açılır, üretime uygun hale getirilir ve renk düzeltmeleri yapılır.

Illüstrasyon programları nelerdir?
Adobe Photoshop. Adobe Photoshop, çizim söz konusu olduğunda ilk akla gelen programdır. …
CorelDraw. CorelDraw hem kişisel hem de profesyonel alanda yaygın olarak kullanılan çok başarılı bir çizim programıdır. …
Adobe Illustrator. …
Inkscape. …
Krita. …
GIMP. …
ArtRage. …
Vectr.

grafik tasarim 1

Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım kaç yıllık?

Grafik Tasarımcı mı grafiker mi?
Grafik tasarımcısı güzel sanatlar ve grafik sanatları bölümlerinden mezun olmuş olan meslek sahipleridir. Grafikerden en önemli farkı ise onun yaratıcı fikirleri ve bu fikirlerin uygulayıcısı olmasıdır. İyi bir grafik tasarımcısı hayal ettiği fikirleri estetik ve sanatsal olarak değerlendirir ve hayata geçirir.

Grafik tasarım işi nasıl yapılır?
Grafiker olmak için belli bir eğitim almak gerekir. Grafikerler üniversitelerde bulunan Grafik ve Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra bu işi yapabilirler. Aynı zamanda grafiker olmak için illüstrasyon, tipografi, animasyon, desen, renk, doku ve ışık kavramları çok iyi bilmek gerekir.

Grafik tasarım Çizim gerekir mi?
Grafik tasarımı çizim gerekir mi? Çizimsiz grafik tasarım olunmuyor. Sorunun cevabı kısaca evet, gereklidir.

Grafikerlik kaç puan?

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıBaşarı Sırası
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (Burslu) (Burslu)TYT5424,9489276.387
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT3371,38492176.074
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT5369,58464180.661
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT5368,30299184.017
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6331,03441308.629
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6328,61009319.210
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İngilizce) (Burslu) (Burslu)TYT6323,98055340.427
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6319,05080364.302
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT4315,71033381.624
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9313,01381396.398
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT4310,99680407.769
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6310,53401410.408
İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT6309,79238414.665
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT5306,62812433.574
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA (Devlet)Grafik TasarımıTYT50304,82525444.409
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT12303,72215451.303
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT12302,43686459.658
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT5300,69661470.929
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT11299,93821476.033
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT5299,82287476.834
EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT65294,87337510.871
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6293,53177520.437
İZMİR KAVRAM  MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT5293,14459523.187
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT9292,60880527.037
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT10292,10318530.723
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT11289,65537549.199
TOROS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT5289,47999550.550
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT9289,07569553.719
İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT8288,97070554.544
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60288,34881559.273
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9287,33796567.048
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT7284,64877588.428
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60283,45083598.209
İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6283,32319599.280
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT9281,89497610.998
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60279,67943629.732
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60275,05172670.130
FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6272,56551692.699
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Burslu) (Burslu)TYT6269,48228721.598
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT60264,58729769.749
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60264,37795771.841
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT70260,48805811.899
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT65259,52865822.171
ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT5258,14070837.039
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50256,42592855.431
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT40256,16808858.189
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT40255,77627862.497
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT6254,61929875.298
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT55252,32544901.162
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50248,47644945.243
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT65246,94570962.933
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT68246,59219967.000
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50246,21624971.367
KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT70243,056121.008.811
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT60242,869041.010.998
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50241,255971.030.253
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT35240,129901.043.616
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT65240,063421.044.413
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60239,251091.054.255
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Bk.357) (Ücretli)TYT55237,574231.074.296
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT30236,817161.083.525
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50235,713001.097.014
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT40234,904921.106.808
BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60230,989261.155.624
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50230,174521.166.034
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT26230,071471.167.357
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT37228,471731.187.909
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60228,229981.190.989
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60228,038201.193.530
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60228,026281.193.677
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60224,752381.236.981
TARSUS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60224,308531.242.914
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50224,281991.243.267
AMASYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60224,204641.244.322
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60223,794431.249.635
İZMİR KAVRAM  MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT25223,480341.253.863
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60223,442561.254.402
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT33222,316191.269.417
KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT70221,263221.283.677
İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT45220,614251.292.335
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT40220,562421.293.043
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60220,341091.296.029
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50220,082631.299.591
SİNOP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60219,646271.305.411
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60219,382101.308.926
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60218,030001.326.954
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60217,854041.329.250
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT49217,575391.332.870
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT40216,525741.347.024
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT68215,378111.362.712
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT80213,735791.385.263
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60213,193171.392.485
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT29212,931041.396.071
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT59212,102921.407.622
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT59211,712551.412.949
BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50210,095771.435.402
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%25 İndirimli) (Ücretli)TYT17208,563481.456.956
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51207,714991.469.028
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51207,287071.475.008
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT55205,723241.497.366
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50205,138891.505.725
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT40203,659561.526.712
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Ücretli) (Ücretli)TYT10202,650561.541.342
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT49200,748631.568.796
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT29200,116711.577.779
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Ücretli) (Ücretli)TYT2199,659981.584.161
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT60197,051681.620.416
AMASYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50196,436451.628.551
GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60196,274141.630.672
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50195,672311.638.440
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT60194,863531.648.726
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%25 İndirimli) (%25 İndirimli)TYT59192,106671.680.082
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT35191,520471.686.018
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT60190,741091.693.510
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50190,185251.698.355
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT60187,917601.715.011
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50  
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT35  
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60  
GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT30  
HİTİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT50  
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50  
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT40  
SİNOP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli)TYT50  
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Grafik TasarımıTYT60  
ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT31  
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT31  
FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34  
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT17  
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT26  
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34  
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT29  
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT30  
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT42  
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT37  
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT29  
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT51  
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT25  
İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT30  
İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT34  
TOROS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT25  
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Ücretli) (Ücretli)TYT10  
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)Grafik Tasarımı (Burslu) (Burslu)TYT17  
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT2  
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Ücretli) (Ücretli)TYT2  
İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Ücretli) (Ücretli)TYT1  
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (İÖ) (Ücretli) (Ücretli)TYT1  
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Grafik Tasarımı (Ücretli) (Ücretli)TYT1  
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)Grafik Tasarımı (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)TYT8 
1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

İÇİNDEKİLER

Benzer Yazılar

Son Yazılar