Sosyal psikolog derki, insanlara birşeyler verirseniz, size borçlu hissetme duyar.

Paylaşın

Kenidini Borçlu Hissetme Çelebi. Güneşin tepeden baktığı sıcak bir yaz gününde durağan trafikte arabasıyla ilerlerken alımlı ve kendinden emin adımlarla işine gücüne yürüyen bir bayana gözü takılır Çelebinin.

Hemen ona seslenip yolundan eder.

Afedersininiz, Ne iş yapıyorsunuz?

– Ben bir psikoloğum, der işinde iyi ve ünlü psikolog.
Çelebi şaşırır ve mesleğini ona güzel yakıştığını, en başarılı psikologsun ifade eden yüz ifadesiyle konuşmasına devam eder.

– Woow, Peki insanlar hakkında en değişik ve ilginç şey nedir? diye ikinci sorusunu sorar Çelebi. Çünkü acelesi varmış gibi görünüyor ki hızlıca öğrenmek istedikleri var.

– Çoğu insan aldatarak başka başka ilişkiler yaşamakta

-Gerçekten mi? way canına. Der Çelebi şaşkınlığını gizleyemez.
Bu sırada psikolog güneş gözlüğü olmasına rağmen gözlerini güneşe gölge yaptığı ellerini çekip el sallayarak yoluna devam etmek ister iki adım atmıştı ki Çelebi son şansını kullanıp bir soru daha sordu hızlıca gitme dur dercesine.

– Peki iş kousunda insanları nasıl etkilersin ve Nasıl istediğin şeyi alırsın?

Bu sırada Psikolog bayanın vücudu gideceği yöne dönük ve baş ve omuzları hafif Çelebi’ye dönük duruşuyla gülümseyerek sorusunu duyup cevap veriyor. Sol eliyle kaşına çatı yapmış yine güneşten gözlerine gölge çekiyor. Birazda ciddileşip uzaklaştığı 3 adımı geri alıp yanaştı Çelebi’ye.

Size psikolojik olarak bir şey vermek zorunda gibi hissederler

Sosyal psikolog derki, insanlara birşeyler verirseniz, Size psikolojik olarak bir şey vermek zorunda gibi hissederler. Ufak birşeyler ver, ve bunu belli etmeden yap. Bu şekilde sana geri verme hissiyatı olacak.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar