Sabahları mutlu uyanmak için ne yapmalı? Dinç kalkmak için ne içilir? Tavsiyeler

Paylaşın

Güne güzel ve mutlu bir başlangıç yapmak tüm gününüzün aynı şekilde geçmesini sağlar. Hayatınızda ne olursa olsun sabahları tüm negatiflikleri bir kenara bırakarak uyanın. 1inci.net olarak sizlerle sabahları mutlu uyanmanın ve dinç kalkmanın yollarını paylaşıyoruz.

Sabahları mutlu uyanmak için ne yapmalı?

Sabahları enerjik ve mutlu uyanmak için sabah sporu dışında 10…
1- Güneş ışığını yakalayın. …
2- Alarmınızı 15 dakika erkene kurun. …
3- Gökyüzüne uzanın. …
4- Kalkın ve dans edin. …
5- Karar vermeyin. …
6- Harika bir kahve kokusuna uyanın. …
7- Bir dakika dilinizi fırçalayın. …
8- Gerçek şeker kullanın ya da portakal suyu için.

Sabahları mutsuz uyanmak nedir?

Sabah mutsuzluğunun bir diğer nedeni de depresyondur. Depresif bir ruh hali sadece uyku sorunlarına, dikkat bozukluklarına, konsantrasyon güçlüklerine, unutkanlık ve yorgunluklara değil, mutsuzluğa da yol açar, özellikle sabah mutsuzluğu bunların başında gelir.

Sabah erken kalkıp ne yapılır?

  • Bir bardak su için. Vücudun uykuda kaybettiği suyu yerine koymak için bir bardak dolusu için sizi daha uyanık hissettirecektir.
  • Meditasyon yapın. En azından 3 dakika için bile olsa meditasyon yapın. …
  • Yaratın. …
  • Egzersiz Yapın. …
  • Bir kupa çay veya kahvenin tadını çıkarın.

Sabah anksiyetesi nedir?

Uzmanlara göre, “kortizol uyanma tepkisi” adı verilen doğal bir süreç, sabahları kaygılı hissetmenizin sebebi olabilir. Kortizol, diğer adıyla stres hormonu, uyandıktan sonraki ilk 30 ila 45 dakika içinde yükselir. Aslında bu artış, beynimizin o gün karşılaşacağı zorluklara hazırlanmasına yardımcı oluyor.

Neden kendimi mutsuz hissediyorum?

Mutsuzluk, başlıca ruhsal problemler, stres, kaygı, takıntı, korku, depresif ruh hali, kararsızlıklar, endişeler, çelişkiler, öfke gibi daha bir çok sebebin tetiklenmesiyle meydana gelir.

Sabah uyanınca ilk ne içilmeli?

Sabah uyandığınız zaman tıpkı yüzünüzü yıkamak gibi vücudunuzu da yıkamanız lazım. Bu yüzden uyanır uyanmaz bir bardak su veya bitki çayı içmek bu saatler için en uygunu.

Saat 7 de uyanmak için kaçta uyumalı?

Örneğin hesaplayıcı, sabah 7.30’da uyanmak isteyen kişilerin, 22:16, 23:46, 01:16 veya 02:46’da yatması gerektiğini söylüyor. Buna göre söz konusu saatlerde uyumak, bireylerin dinç uyanmasına yardımcı oluyor.

gune uyanmak

SABAHLARI MUTLU UYANMANIN 8 YOLU

Güne mutlu başlayın!

Sabahları mutlu uyanmanız için önerilerimiz var! Güne nasıl başlarsınız öyle devam edersiniz. Bu yüzden en güzeli mutlu uyanmak için ve tüm günü mutlu geçirmektir. Özel hayatınız, iş veya okul stresiniz sabahları mutsuz ve yorgun uyanmanıza neden oluyorsa, sizlere sunduğumuz yolları hemen okuyun!

Eğlenceli bir alarm seçin!

Sabah duyduğunuz alarm sesi keyfinizi kaçırmasın. Eğlenceli ve sevdiğiniz bir müziği alarm olarak ayarlayın. Böylece uyanırken daha enerjik ve mutlu olursunuz.

Hazırlıklarınızı geceden yapın!

Sabahları evden çıkmak için acele etmek istemiyorsanız, kıyafetinizi, aksesuarlarınızı geceden hazırlayabilirsiniz. Ayrıca yanınıza alacağınız anahtar, cüzdan, not defteri gibi önemli eşyaları da unutmayacağınız bir yere bırakın. Böylece sabah uyandığınızda enerjinizi onları bulmak için harcamazsınız. Stressiz sabahlar için evinizi ve eşyalarınızı geceden toplamak iyi bir fikir olacaktır.

Esneme hareketleri yapın!

Uyandığınız zaman kaslarınızı esnetecek hareketler yapın. Bu hareketler sayesinde kan akışınız düzene girer ve mutluluk hormonu salgılarsınız. Ayrıca gün boyu daha zinde ve pozitif olursunuz.

Sağlığınız için kahvaltı yapın!

Sabahları aceleniz olsa bile küçük bir kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin. Kahvaltı güne zinde başlamanıza yardımcı olur. Ayrıca sağlıklı beslenme için gerekli bir öğündür. Hazırlayacağınız sağlıklı ve pratik kahvaltı tarifleriyle tüm gün enerjinizi koruyabilirsiniz.

Kahve keyfinizi atlamayın!

Sabahları uyandığınız zaman kendinize bir fincan kahve hazırlayın ve pencerenin önünde keyif yapın. Hava güneşliyse güneş banyosu yapın, kapalı ve yağmurluysa kahve eşliğinde yağmurun sesini dinleyin. Böylece gün boyu pozitif enerjinizi koruyabilirsiniz.

Gece yemek yemeyin!

Mutlu ve hafif bir şekilde uyanmak istiyorsanız gece geç saatlerde yemek yemekten uzak durmalısınız. Gece yemek yiyip yatmak sabah uyandığınızda şişkinlik hissetmenize neden olur. Bu şişkinlik sizin tüm gün mutsuz olmanıza yol açar.

Evcil hayvanlarınıza vakit ayırın!

Kedi, köpek, kuş, kaplumbağa gibi evcil hayvanlar besliyorsanız, sabah uyandığınızda onlara biraz zaman ayırabilirsiniz. Onlarla vakit geçirmek sizi stresten ve negatif enerjiden uzak tutacaktır.

Motivasyonunuzu artıracak planlar yapın!

Gün boyu çalışacağınız için kendinizi mutsuz hissediyor olabilirsiniz. Öyleyse günün sonunda arkadaşlarınızla bir aktivite planlayın. Yemek, sinema, tiyatro, konser gün sonu için harika seçenekler olabilir. Yaptığınız planlar gün boyu motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olacak ve günün hızlıca akıp geçmesini sağlayacaktır.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar