Pembe Araba Çocuk Masalı – “Cesaretin Önemi”

Paylaşın

Pembe Araba Çocuk Masalı – Cesaretin Önemi

Bir zamanlar, küçük bir Erva kız vardı. Onun en büyük hayali, pembe bir arabaya sahip olmaktı. Her gün rüyalarında, pembe arabası ile uzak diyarlara yolculuk yapar ve maceralar yaşardı.

Bir gün, küçük kızın babası ona bir sürpriz yaparak pembe bir arabayı bahçeye getirdi. Erva kız, arabasının gerçek olduğunu görünce çok sevinçli oldu ve hemen arabasına atlayarak yollara düştü.

Fakat yolda ilerlerken, Erva kız birden bire karşısına bir engel çıktığını fark etti. Büyük bir taş yolu kaplamıştı ve kız arabası ile taşı aşmakta zorlanıyordu. Kız çocuğu bir an önce taşı aşmak istese de, arabası zayıf kalmıştı ve hareket edemiyordu.

Erva kız umutsuzluğa kapılmıştı, taşın önünde oturarak ağlamaya başladı. Tam o sırada, bir kurt yaklaştı ve ona şöyle dedi: “Küçük kız, neden üzgünsün? Senin araban güçsüz değil, sadece cesaretin yok. Kendine güvenip arabana inanırsan, taşı kolayca aşabilirsin.”

Erva kız kurdun sözlerine inanarak, arabasının direksiyonuna geçti ve taşın üzerinden arabasıyla geçmeye çalıştı. İlk denemesinde başarısız oldu, ama pes etmedi. Kararlılıkla denemeye devam etti ve sonunda taşı başarıyla aştı.

Bu olaydan sonra, Erva kız kendine güveni arttı. Artık daha cesurdu ve engellerle karşılaştığında pes etmeyi bırakmıştı. Hayatta ne karşısına çıkarsa çıksın, kararlılıkla mücadele etmeye ve başarıya ulaşmaya çalışacaktı.

Pembe Araba Çocuk Masalı bize, hayatta karşılaştığımız engellerle mücadele etmek için cesaret ve kararlılığın ne kadar önemli olduğunu öğretir. Pes etmek yerine, kendimize güvenip engelleri aşmak için mücadele etmek, hayatta başarılı olmak için gereklidir.

Pembe Araba Masalı, Çocuk Masalı, Öğretici Masal, Cesaret, Kararlılık. Eğitici Hikayeler, Eğitici öğretici masallar, 6-7 yaş eğitici hikayeler, 5-6 yaş eğitici hikayeler, Zeka geliştirici masallar Oku, 3-4 yaş eğitici hikayeler, 4-5 yaş eğitici hikayeler, 8 Yaş eğitici Hikayeler, 6 yaş eğitici Hikayeler ve 9 Yaş eğitici masallar

Benzer Yazılar

Son Yazılar