Kıskanç Üvey Anne ve Özgürlüğüne Kavuşan Rapunzel Masalı

Paylaşın

Kıskanç Üvey Anne ve Özgürlüğüne Kavuşan Rapunzel Masalı
Bir varmış, bir yokmuş, güzel bir ülkenin güzel bir şehrinde yaşayan bir aile varmış. Ailenin bir kızı vardı ve adı Rapunzel’di. Rapunzel, sarı saçları ve güzel yüzüyle ülkenin en güzel kızlarından biriydi.

Ancak Rapunzel’in annesi çok hasta olmuştu ve kızına bakacak kimse yoktu. Babası, kızını yalnız bırakamayacağı için bir üvey anne almaya karar verdi. Üvey anne, başta çok sevecen ve ilgili görünüyordu, ancak zamanla gerçek yüzü ortaya çıktı.

Üvey anne, Rapunzel’in güzelliğinden çok kıskanıyordu. Onun en güzel kız olduğunu kabul edemiyordu. Üvey anne, Rapunzel’i yalnız bırakmamak için onu kendi odasında tutmaya başladı. Odaya tırmanmanın tek yolu ise penceresinden tırmanmaktı.

Rapunzel, her gün penceresinden dışarıyı seyrederek geçiriyordu. Bir gün, prens şehre geldi ve Rapunzel’in güzelliğine hayran kaldı. Prens, onunla tanışmak istedi, ancak Rapunzel’in odası çok yüksek olduğu için onunla konuşamadı.

Prens, Rapunzel’i görebilmek için her gün odaya gelmeye başladı. Ancak üvey anne, prensi görmesini istemediği için Rapunzel’in saçlarını kesip onu bir kulübeye kapattı.

Prens, Rapunzel’in kaybolduğunu öğrendiğinde çok üzüldü. Uzun bir arayıştan sonra, kulübeyi buldu ve Rapunzel ile yeniden buluştu. Rapunzel, prensle birlikte kaçmayı planladı, ancak üvey annesi bunu öğrendi ve kaçmalarını engelledi.

Sonunda, prens ve Rapunzel, üvey anne tarafından yakalanmadan kaçmayı başardılar. Prens, Rapunzel ile evlendi ve ona her zaman iyi bakarak mutlu bir hayat yaşattı.

Üvey anne, kıskançlığı yüzünden Rapunzel’i hapsederek ona kötülük etmişti. Ancak sevgi, doğru olanı yapmanın en iyi yoludur ve Prens’in Rapunzel’e olan sevgisi, onu özgür bırakarak mutlu bir hayat yaşamasına yardımcı oldu.

Eğitici Hikayeler, Eğitici öğretici masallar, 6-7 yaş eğitici hikayeler, 5-6 yaş eğitici hikayeler, Zeka geliştirici masallar Oku, 3-4 yaş eğitici hikayeler, 4-5 yaş eğitici hikayeler, 8 Yaş eğitici Hikayeler, 6 yaş eğitici Hikayeler ve 9 Yaş eğitici masallar

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar