Kahramanmaraş’ta Deprem Felaketinden 637 Saat Sonra 2 Keçi Kurtarıldı

Paylaşın

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketi sonrasında, Nurhak ilçesinde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını sürdüren Muş Valiliği koordinasyonundaki ekipler, 637 saat sonra enkaz altından 2 keçiyi sağ olarak çıkarmayı başardı. Bu olay, depremin ardından umutları yeşerten bir diğer mucize oldu.

kahramanmarasta 637 saat sonra enkazdan 2 keci canli cikarildi 3850d671

Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün liderliğindeki koordinasyon ekipleri, hala Nurhak ilçesinde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına devam etmektedir. Barış Mahallesi’ne bağlı Alçiçek mezrasında enkaz kaldırma çalışması yürüten ekip, hayvan sesleri duyduktan sonra iş makinelerini durdurdu ve bölgede titiz bir çalışma yürüttü.

Ekipler, Cennet Polat’a ait olduğu belirlenen 2 keçiyi enkaz altından kurtarmayı başardı. Kurtarılan keçilere veteriner hekimler tarafından ilk müdahale yapıldı ve su ve yem verildi. Sahipleri şehir dışında olan keçiler, ekipler tarafından mahalle muhtarına teslim edildi.

Bu müthiş kurtarma hikayesi, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından umutları yeşerten olaylardan biri olarak öne çıkıyor.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar