Kadın Girişimci, KOSGEB Desteğiyle 2 Milyon TL’lik İhracat Başarısı!

Paylaşın

“Hacısalihoğlu’nun Takı Markası Uluslararası Pazarlarda Yükseliyor: KOSGEB Desteğiyle 2 Milyon TL’lik İhracat Başarısı!”

Başarılı bir kadın girişimci olan Mehtap Hacısalihoğlu, inci ve doğal taşlar başta olmak üzere altın ve gümüş kaplama malzemelerle kolye, küpe, yüzük, bileklik gibi takılar üretiyor.

Kendi tasarımlarını oluşturarak başladığı işine, sosyal medya sayesinde yurt içinde ve yurt dışında büyük bir ilgi gören Hacısalihoğlu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından aldığı 40 bin lira hibe desteğiyle işini profesyonelleştirdi.

Kadin Girisimci KOSGEB Destegiyle 2 Milyon TLlik Ihracat Basarisi

2021 yılında açtığı iş yerinde 3 kişiye istihdam sağlayan Hacısalihoğlu, oğlunun desteğiyle uluslararası internet satış platformlarında da ürünlerini satıyor. ABD, Dubai, İtalya, Fransa, Yeni Zelanda gibi 24 ülkeden alıcılarla çalışan Hacısalihoğlu’nun 2022 yılı cirosunun 2 milyon lira olduğu ve ihracattan 1 milyon lira kazandığı belirtiliyor.

Kadın girişimcilerin başarılarından mutluluk duyduklarını belirten KOSGEB İl Müdürü Muhammet Mustafa Kurt, Hacısalihoğlu’nun işletmesinin yurt dışına ürün satabilir durumda olmasının büyük bir gurur kaynağı olduğunu söylüyor. Hacısalihoğlu, ürünlerinin tasarımını kendisinin yaptığını ve bazı ünlü isimlere ve dizilere takı gönderdiklerini ifade ediyor.

Ürünlerinin dizilerden de talep gördüğünü belirten Hacısalihoğlu, ileride belli başlı markaların bulunduğu yerde olmayı hedeflediğini dile getiriyor.

AA’nın Haberi

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar