Farah Zeynep Abdullah Kimdir? Yapay Zeka Cevaplıyor

Paylaşın

Farah Zeynep Abdullah, 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuş Türk bir oyuncudur. Türk televizyon dizileri ve filmlerindeki rolleriyle tanınmaktadır. 2008 yılında oyunculuk kariyerine başlamıştır ve o zamandan beri birçok başarılı yapımın kadrosunda yer almıştır. Kurt Seyit ve Şura, Kuzey Güney ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem gibi başarılı televizyon dizilerinde rol almıştır. Bunun yanı sıra, Kelebeğin Rüyası ve Bir Küçük Eylül Meselesi gibi başarılı filmlerde de rol almıştır. Abdullah, oyunculuğu için birçok ödül kazanmıştır. Bunlar arasında 18. Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve 12. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü bulunmaktadır.

Replikleri var mıdır?

En çok bilinenler:

  • Farah Zeynep Abdullah, Türkiye’nin önde gelen oyuncularından biridir ve pek çok dizi ve filmde rol almıştır.
  • Oyunculuğu için birçok ödül kazanmıştır ve Türkiye’de tanınmaktadır.
  • 2014 yılında vizyona giren “Kelebeğin Rüyası” filmindeki performansıyla Türkiye’deki ve uluslararası film festivallerindeki birçok ödülü kazanmıştır.

En az bilinenler:

  • Farah Zeynep Abdullah, öğrenim hayatını İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.
  • Abdullah, 2015 yılında “Bir Küçük Eylül Meselesi” filmindeki performansıyla kariyerinin başarısını perçinlemiştir.

Tepki Çeken Davranışları Hiç Oldu mu?

ferah 2

Türkiye’deki depremler sırasında oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın “DEVLET ve ALLAH kelimelerini aynı cümlede, aynı paragrafta, aynı yerde görmek asla istemiyorum artık yeter.” şeklindeki bir sosyal medya paylaşımı toplumda tepkilere neden oldu. Bu paylaşımına gelen tepkiler sonrasında Abdullah’ın sözleri tartışma konusu oldu.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar