Eski Bir Milletvekili depremin olduğu yerlere anıt dikilmesini önerdi

Paylaşın

Türkiye’nin son depremlerinde yaşanan yıkımların nedenleri tartışılırken, bazı CHP’li siyasetçilerin deprem öncesinde yürüttüğü kampanyaların etkisi konuşuluyor. Eski CHP Milletvekili Turgay Develi, eski binaların kentsel dönüşümle depreme dayanıklı modern binalara dönüştürülmesine karşı çıkmıştı ve depremden etkilenen bölgelere anıt niteliğinde heykeller dikilmesini önerdi.

Tudrgay develi 2

EnSonHaber kaynaklı haberde, depremin nedenlerinden birinin yeterince eski binaların yenilenmemesi olduğu belirtiliyor. CHP’nin birçok kentte eski binaların yenilenmesi için hazırlanan kentsel dönüşüm projelerine karşı çıktığına dikkat çekiliyor. Bu nedenle, CHP’li vekillerin şimdi yıkımlar için sorumlu birini aradığı ifade ediliyor.

Turgay Develi’nin geçmişte yaptığı bir paylaşımın da bu tartışmaları alevlendirdiği kaydediliyor. Develi, halkı kentsel dönüşüme karşı çıkarak yerel seçimlerde oy kullanmaya çağırmıştı. Depremden sonra yaptığı bir başka paylaşımda ise yıkılan yerlere anıt niteliğinde heykeller yapmayı teklif etmişti.

Trgay develi 1

Ancak, yazıda bir kişinin heykellerin gerçek amacının ne olduğunu anlamadığı ve insanların onları neden tapındığını belirttiği görülüyor. Yazar, heykellerin gerçek amacının belirsiz olduğunu ve milyonlarca liraya satılabileceğini ifade ediyor. Ayrıca, yükseltilmiş heykellerin hizmet ettiği amaçların açık olmadığına dikkat çekiyor.

Kaynak: EnsonHaber

CHP, Turgay Develi, deprem, kentsel dönüşüm, heykel, anıtlaştırma, felaket

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar