Pazartesi, Eylül 25, 2023
artfabe - Logo tasarım, Ambalaj tasarım, web tasarım ve mobil tasarım reklam ajansı
Ana SayfaMotivasyonBaşkasının davranışları iç huzurunu bozmasına izin verme

Başkasının davranışları iç huzurunu bozmasına izin verme

Diyelimki sana kötü konuşuyorum ve bu sözler benim ağzımda ve bir kurşun değil. Gelip seni vurmayacak. Ama senin buna vereceğin tepki acıya sebeb oluyor öyle değil mi?. Eğer bunu anlamadığın bir dilde ve yüzümde bir gülümsemeyle yapsam sana tatlı şeyler söylediğimi iltifat yada övdüğümü düşüneceksiin. Öyle değil mi? Ve bana güzel bir dille karşılık vereceksin.

Sana diyorumki şuan, kendinle ilgili yaşadığın deneyim %100 senin tarafından belirleniyor.

Başkasının Davranışları iç huzurunu Bozmasın

İnsan deneyimi içeriden var olur, dışarıdan değil. İnsan olmanın ayrıcalığı şudur ki, hayat deneyimimizin ne olacağını belirleyebileceğimiz bir aklımız var.

Üzerimize gelen şeylerden çıkarabildiklerin tamamen senin seçiminle olur.

Şunu anlayalım, Dünyanın üzerimize fırlattığı şeyler bizim seçtiklerimiz olmayabilir. Ama bundan neler çıkarabildiğin tamamen senin seçimin.

Sadhguru kelimesi ilk kez 15. yüzyılda kabir sahib tarafından ortaya atılmıştı. Sadhguru kelime anlamı "gerçek öğretmen" manâsına gelen sözcüktür. Sadhguru yada satguru kelimsesi; kişiyi kendi benliğini bilmek marifetiyle ilaha ulaştıracak olan öğretmen, ona yol gösteren ve vicdanının ışığı demek olduğu yazılır kitaplarda.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

İLGİLİ MAKALELER

2 YORUMLAR

  1. İyi bir şekilde konuşmak gibisi yoktur kötü davranarak yada konuşarak kendimizi etrafımızda negatif enerji yaymış oluruz ve etkiye tepki gösterirler bu en yakınındaki bile olsa her insanın dayanma sabrı vardır iyi düşünerek artı konuşarak herşeyi elde edebiliriz kalbimizin iyiliğe güzellikleri görmeye ve yaşatmaya hakkı vardır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

En popüler

Son Yorumlar