Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşanan trajik olayda, Vildan Nurettin Demirer İlkokulu 4. sınıf öğrencisi T.Y, sabah saatlerinde okula gitmek için evinden çıktı. Kafkas Ortaokulu’nun arkasındaki boş arazide başıboş dolaşan köpeklerin saldırısına uğrayan çocuk, vatandaşların müdahalesiyle kurtarılarak ambulansla Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ancak durumu ağırdı ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesine sevk edilerek yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Ankarada Sokak Kopeklerinin Saldirisinda Agir Yaralanan Cocugun Babasi Isyan Etti www.1inci.net 4

MEMLEKET BİR AVUÇ İT SEVERİN ESİRİ OLMUŞ BU NASIL BİR AKIL TUTULMASIDIR.

T.Y’nin babası Halil Yılmaz, olayın ardından yaşadığı acı ve öfkeyle hastanede çocuğunun tedavisini bekliyor. Halil Yılmaz, işe giderken okul müdüründen gelen telefonla çocuğunun köpek saldırısına uğradığını öğrendiğini ve hemen hastaneye gitmesi gerektiğini ifade etti. Babanın yaşadığı isyan ve acı dolu anlar haberin odak noktasını oluşturuyor.

Halil Yılmaz, çocuğunun yaşama şansının kalmadığını düşünerek yetkililere çağrıda bulunuyor.

Ankarada Sokak Kopeklerinin Saldirisinda Agir Yaralanan Cocugun Babasi Isyan Etti www.1inci.net

Sahipsiz sokak köpeklerinin oluşturduğu tehlikeye dikkat çeken Yılmaz, “Bir insanın canı bu kadar ucuz olmamalı. Evlat acısı bu. Benim çocuğum gitti, çocuğumun yaşama şansı yok. Bir hayvanın canı, insan canından daha mı önemli?” diyerek duygularını dile getiriyor.

Ayrıca, Yılmaz, köpek saldırılarına karşı önlem alınması ve sorunun çözümü için yetkililerden talepte bulunuyor. Sokak köpeklerinin saldırılarına maruz kalan çocuğunun yaşadığı acı olayın diğer ailelere de geçmişte ve gelecekte yaşanabilecek bir risk olduğuna dikkat çekiyor. Yetkililere seslenerek, “Bugün benim evladımın yarın sizin evladınızın başına gelir. Bu durmaz.” diyerek, toplumun güvenliğini tehdit eden bu sorunun acilen çözülmesini istiyor.

MEMLEKETİN ÇOCUKLARI SOKAK İTLERİNE YEM EDİLİYOR. GÖZÜ YAŞLI BABANIN İSYANINA KAYITSIZ KALMAYIN.

Ankarada Sokak Kopeklerinin Saldirisinda Agir Yaralanan Cocugun Babasi Isyan Etti www.1inci.net 2

Haberin tamamı ensonhaber’de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz