Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir? Tavsiyeleri

Paylaşın

Sivilce izlerinden hızla kurtulma yöntemleri arayışında olanlar için doğal çözümler oldukça önemlidir. Geçmeyen sivilce izleri ile başa çıkmak için kahverengi veya kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer konusu sıkça araştırılan bir konudur. Bu lekeleri hafifletmek ve cilt tonunu düzeltmek için doğal yöntemler tercih edilebilir. Ayrıca, sivilce izlerine iyi gelen kremler de kullanılabilir. Ancak, sivilce izlerinden tamamen kurtulmanın bir haftada mümkün olup olmadığı tartışmalıdır ve bu süreç sabır gerektirebilir. Kahverengi veya kırmızı sivilce lekeleri ile başa çıkmak isteyenler, sivilce izlerini hafifletmek için doğal yöntemleri deneyebilirler. Bu tür izlerle mücadele etmek için düzenli ve uzun vadeli bir bakım gereklidir.

Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Temiz bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Uygulayabileceğiniz ikinci yöntem ise yarım bardak su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı balı karıştırmaktır.

Kalıcı sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilceleri kurutan limon sivilce izlerini geçirmede de çok etkili. Sıktığınız limon suyuna bir parça pamuk batırarak bunu izlerin üzerine sürebilirsiniz. Ayrıca şu maske tarifini de uygulayabilirsiniz: 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını iyice karıştırın ve cildinizde 20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Sivilce izlerine ne iyi gelir?

Pamuğu limon suyuna batırdıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulamanız gerekir. Daha sonra da ılık suyla yıkamanız gerekir. Elma sirkeli tonik: Elma sirkesi, ciltte bulunan lekelerin rengini açmaya yardımcı olur. Aynı zamanda tonik, her gün yatmadan önce kolaylıkla uygulanabilir.

sivilce izleri nasil geçer 1

Sivilce izi kalmaması için ne yapmalı?

Akne izlerinin tedavi edilmesinde çeşitli ilaçlar ve yöntemler kullanılır. Bunların başında cilt yüzeyinde hafif soyulma sağlayan tıbbi kremler gelir. Çeşitli soyucu ve yenileyici maddeleri içeren bu kremler iz olan bölgede minik soyulmalar sağlayarak alttan taze cildin gelmesini ve böylece izin azalmasını sağlar.

Sivilce izleri geçer mi?

Sivilce lekelerinin bazıları kendiliğinden geçerken bazıları ise kalıcıdır. Genellikle kırmızı renkte olan ve yara izlenimi veren sivilce lekeleri zamanla iyileşerek kaybolabilmektedir. Cildin iyileşme sürecinde ortaya çıkan hiperpigmentasyona bağlı oluşan bu lekeler çoğunlukla geçicidir.

Eski sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce İzleri ve Lazerle Leke Tedavisi

Lazer tedavisi sırasında lazer ışınları iz olan bölgenin üst katmanlarına yönlendirilerek buradaki doku kontrollü tahriş edilir. Bu sayede iz olan bölgede zarar gören hücreler yenilenmeye başlar ve kollajen uyarımı ile birlikde izler de iyice silikleşir.

Çukur sivilce izleri nasıl geçer?

Dermabrazyon seansları, kimyasal kullanmadan kimyasal peeling ile benzer sonuçlara ulaşır. Üst katmanları kazımak için küçük, dönen bir tel fırça çukurlaşmış derinin üzerinden geçirilir. Dermabrazyon, cilde daha eşit bir görünüm kazandırmaya ve çukurlaşmış sivilce izi görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Sivilce izine hangi krem iyi gelir?

Sivilce İzlerini Geçiren Krem Fiyatları

 • La Roche-Posay Effaclar Duo 40 ml Siyah Noktalara Karşı Bakım Kremi. …
 • La Roche-Posay Effaclar A.I. 15 ml Sivilce Kremi. …
 • Scarex 15 gr Yara Izi Giderici Jel. …
 • Bioderma Sebium Global 30 ml Akne Kremi. …
 • Neutrogena Sivilce Karşıtı Temizleme Jeli 200 ml ve Kremi 50 ml Seti.

1 günde sivilce nasıl geçer evde?

1 gecede sivilceden kurtulmanız gerekiyorsa Sivilce olan bölgeye gece yatmadan önce diş macunu sürün ve kalktığınızda bölgeyi ılık suyla yıkayın. 1 kasede 1 tatlı kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçını karıştırıp temiz cilde uygulayın. 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla durulayın.

Sivilce izleri ne kadar sürede geçer?

Sivilce lekelerinin bir kısmı biraz sabır ve bakım ile tamamen geçer. Özellikle kırmızı sivilce lekeleri bir süre sonra kaybolur. Ama tabii bu süreçte cilt bakımını aksatmamaya özen göstermen gerekiyor. Eğer sabreder ve tenini temiz tutarsan bu lekelerin en fazla 6 ay içerisinde geçtiğini görebilirsin.

Sivilce patlatma iz kalır mı?

Hasar sadece yüzeyin altında değil, aynı zamanda ciltte görebileceğiniz şekilde de meydana gelir. Sivilce (akne) patlatmak kalıcı ve derin bir iz bırakabilir.

sivilce izleri nasil geçer 7

Sivilceyi sıktıktan sonra ne sürülür?

Sivilceli bölge bol su ile yıkanarak temizlenmelidir. Patlayan sivilceye elle müdahale etmekten mutlaka kaçının. Diğer bir uygulama ise merhem kullanımıdır. Patlayan sivilce üzerine sivilce merhemleri uygulanabilir.

1 günde sivilce kızarıklığı nasıl geçer?

Bir günde sivilce nasıl geçer?

 1. İltihabı azaltmak ve kızarıklığı hafifletmek için temiz pamuklu bezin içine bir kaç tane buz küpü koyun sivilce kızarıklıklarının olduğu bölgeye uygulayın.
 2. Soğuk kompres kan dolaşımını artırarak şişliği ve kızarıklığı alır.
 3. Limon suyu kurutucu ve leke giderici özelliğe sahiptir.

Deri altı sivilce izleri nasıl geçer?

Uygulanışı: Maden suyu ve elma sirkesini karıştırın ve sivilcenin şişliği inene kadar pamukla günde bir kere uygulama yapın. Halk arasında maden suyu ve sodanın aynı içeriğe sahip olduğu düşünülmektedir ama bu doğru değildir.

Sivilce sıktıktan sonra kalan izler nasıl geçer?

Yanık veya çatlaklar için önerilen aloe vera sivilce izlerinin tedavisinde sıkça kullanılır. Aloe vera özünü cildinize uygulayarak yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Karbonat: Karbonat, ciltteki lekeleri giderirken bu lekelerin yeniden oluşmasını da önleyen bir özelliğe sahiptir.

Kahverengi sivilce lekeleri zamanla geçer mi?

Sivilce tedavisi tamamlandıktan sonra cilt üzerinde kırmızı veya kahverengi lekeler kalabilir. Bu durum kalıcı bir izden çok iyileşme sürecinde bir enflamasyondur. Derinin iyileşme ve yeniden modellenme süreci içinde görülen kırmızı veya koyu renkli sivilce izi 6-12 ay içinde tamamen kaybolur.

Kırmızı sivilce izleri ne kadar sürede geçer?

Sivilce (akne) şikayeti sonrası kırmızı lekeler ve izler kalabilir. Ciltte bir bölgede tekrar sivilce (akne) çıkmaz ise kırmızı lekeler 2-4 ay içinde geriler. Bir sivilce (akne) derin ve uzun süreli ise kırmızı leke bırakma olasılığı yüksektir.

Koyu renk sivilce lekeleri nasıl geçer?

Ancak yaygın, koyu renkli ve uzun süredir mevcut lekelerde renk açıcı kremler tek başına etkili olmaları güçtür. Bu tarz lekelerde kimyasal peeling ve lazer tedavileri bu tür kremlerle birlikte uygulanırsa sonuçlar çok daha iyi olmaktadır. Leke tedavisinde püf noktası cildi aşırı tahriş etmemek ve zedelememektir.

Şems Arslan sivilce lekeleri nasıl geçer?

Şems Arslan sivilce için maske tarifi oldukça kolay bir şekilde hazırlanır. Sivilce maskesi hazırlamak için öncelikle 1 çay kaşığı limon suyu ve yarım çay bardağı suyu bir kasede karıştırın. Daha sonra bir pamuk pedi bu karışıma batırın ve cildinizi tamamen temizleyin.

sivilce izleri nasil geçer 3

Sivilce çukurları nasıl geçer evde?

Sivilce lekelerini giderme ve cildin rengini açma konusunda etkili olan elma sirkesi, asidik özellikleri taşır. Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Temiz bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

1 saatte sivilce nasıl geçer?

1 Saatte sivilce nasıl geçer sorusuna 1 diş sarımsağı ezip sorunlu bölgeye sürün. En kısa sürede sivilceden kurtulacaksınız. 1 tatlı kaşığı karbonatla 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın. Cildinize iyice yedirin ve 5 dakika sonra ılık suyla cildinizi temizleyin.

Sivilceyi en çabuk ne kurutur?

Limon, antiseptik etkisiyle kısa sürede sivilcelerin kurumasını ve iyileşmesini sağlar. Bir gazlı beze, 2-3 damla limon sıkın ve sivilcenin üzerine yapıştırın. Bu şekilde 20 dakika bekleyip gazlı bezi çıkartın. Bu uygulamayı, sivilce kuruyana kadar günde bir kez tekrar edebilirsiniz.

Beyaz uçlu sivilce patlatılır mı?

Beyaz sivilcenin tam ortasını iğne ile delin. Bazı durumlarda bu delme anında sivilce patlayıp akacaktır. Parmaklarınızla nazikçe aşağı doğru ve derinizin içine doğru basınç uygulayın.

Çene altında çıkan sivilceler nasıl geçer?

Boyundaki ve çene altındaki sivilceye günde üç kez 1 damla hindistancevizi yağı veya jojoba yağı ile karıştırılmış 1 damla ağaç çayı yağını uygulayın.Çay ağacı yağı uygulaması ciltte tahrişe, kızarıklığa veya aşırı kuruluğa neden oluyorsa, su ile seyreltilmiş çay ağacı yağı kullanın veya aloevera jeli ile karıştırın ve çenenize uygulayın.

Kahverengi sivilce lekeleri neden olur?

Sivilceyi sıkma gibi uyguladığın yanlış yöntemler ile damarlarına zarar verirsin. Bunun sonucunda ciltte travma meydana gelir ve leke oluşur. Sivilce lekesi oluştuğunda kırmızı rengi vardır ama güneşe maruz kalındığında rengi kahverengiye dönmektedir.

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir?

bir güneş kremi sürmelisiniz. lekelerin görünümünü azaltacaktır. Limon içeriğindeki sitrik asit sayesinde kahverengi lekeler üzerinde ağartıcı bir etki yaratmaktadır. Limon suyunu direk olarak lekelerin üzerine sürün, kurumasını bekledikten sonra nemli bir havluyla silin.

sivilce izleri nasil geçer 2

Lekelere kesin çözüm nedir?

Maalesef lekelere kesin bir çözüm yok. Önceliğiniz güneş koruma olmalı ki yaptırdığınız tedavilerin olumlu etkisini koruyabilesiniz. En başarılı leke tedavisinden sonra bile özellikle de eğer etkili bir şekilde güneşten korunmuyorsanız- lekeler geri dönebilir.

Yüzdeki inatçı lekeler nasıl çıkar?

1 çay kaşığı karbonat ile 1 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Hazır hale gelen karışımı lekeli bölgeye sürüp, 15 dakika kadar bekletin. Ilık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Düzenli kullanarak kısa sürede lekelerden kurtulabilirsiniz.

Cilt lekelerinin tamamen geçmesi mümkün mü?

Özellikle ultraviyole A ve ultraviyole B içerikli olan, yüksek koruma faktörüne sahip kremler kullanmak gerekiyor. Leke tedavisine başlamadan önce her lekenin tamamen ortadan kaldırılamayacağı bilinmelidir. En etkili tedavi bile cilt lekelerinde tatminkar bir azalma sağlasa da lekeleri tamamen yok edemeyebilir.

Yüzdeki cilt lekeleri neden olur?

Cilde doğal rengini veren melanosit hücrelerinin fazla üretimi ya da düzensizliğine bağlı olarak ciltte lekeler oluşur. Lekelerin birçoğu güneş ışınlarına uzun süre boyunca maruz kalma sonucu oluşsa da genetik faktörler, hormonal ilaçlar, hamilelik ve bazı kimyasal maddeler de melanosit hücre yapısını bozabilir.

Madecassol cilt lekelerine iyi gelir mi?

Madecassol krem cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde oldukça başarılı bir ürün olduğu söyleniyor.

sivilce izleri nasil geçer 1

Cilt lekeleri hangi vitamin eksikliğinden olur?

Cilt lekeleri aynı zamanda antioksidan alım eksikliği ya da C ve E vitamini eksikliğinde de olabilir.

sivilce izleri nasil geçer 4

Expigment %4 krem ne işe yarar?

Expigment Krem, çil, kloazma, yaşlılık lekeleri ve akne izleri gibi koyulaşmış cilt bölgelerini aydınlatmak için kullanılan cilt beyazlatıcı bir kremdir.

Hametan yüze iyi gelir mi?

Güçlü bir nemlendirici olan Hametan krem, el, yüz ve vücuda sürüldüğünde vücudun nem dengesini sağlamaktadır. Aniden kilo veren kişilerin vücutlarında oluşan çatlakların tedavi edilmesinde etkilidir. Sinek ve böcek ısırıklarına sürüldüğünde kaşıntı ve acıyı hafifletir. Yatak yaraları ve ameliyat yaralarına iyi gelir.

A vitamini ciltte leke yapar mı?

Karotenlerin başlıca etkisi deriyi ultraviyole (UV) radyasyonundan korumalarıdır. Foto yaşlanma gösteren deride mevcut olan kırışıklık ve kabalaşmayı, ciltteki siyah kahverengi lekeleri ve güneş lekesini azaltır. A vitamininin dışarıdan sürülmesinin kolajen yapımı arttırdığı da gösterilmiştir.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Bitkisel

Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Temiz bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Uygulayabileceğiniz ikinci yöntem ise yarım bardak su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı balı karıştırmaktır.

Sivilce izleri nasıl geçer evde maske?

1 tatlı kaşığı karbonatı kıvam alacak şekilde az miktar su ile karıştırın. Kıvam alınca yüzünüze uygulayın ve peeling yapın. 15 dakika yüzünüzde bekleyen karbonatlı maskeyi ılık su ile temizleyin.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer ibrahim saraçoğlu?

İbrahim Saraçoğlu‘nun sivilce izlerine karşı önerdiği maskeleri bir araya getirdik. Bir fincan maden suyu ve bir fincan elma sirkesini karıştırın. Günde bir kez akşam yatmadan önce pamuk ile cildinize uygulayın. Yarım saat sonra yıkayabilirsiniz.

Çukurlaşmış sivilce izleri nasıl geçer

Dermabrazyon seansları, kimyasal kullanmadan kimyasal peeling ile benzer sonuçlara ulaşır. Üst katmanları kazımak için küçük, dönen bir tel fırça çukurlaşmış derinin üzerinden geçirilir. Dermabrazyon, cilde daha eşit bir görünüm kazandırmaya ve çukurlaşmış sivilce izi görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Sivilceyi sıktıktan sonra iz kalmaması için ne yapılmalı?

Akne izlerinin tedavi edilmesinde çeşitli ilaçlar ve yöntemler kullanılır. Bunların başında cilt yüzeyinde hafif soyulma sağlayan tıbbi kremler gelir. Çeşitli soyucu ve yenileyici maddeleri içeren bu kremler iz olan bölgede minik soyulmalar sağlayarak alttan taze cildin gelmesini ve böylece izin azalmasını sağlar.

Sivilceyi sıktıktan sonra ne sürülür?

Patlamış sivilce için en etkili doğal çözümlerin başında karbonat ve limon karışımı gelmektedir; Bunun için 1 tatlı kaşığı karbonat ve yarım limon suyu karıştırılarak sivilcenin üzerine sürülmeli ve 10 dakika sonra temizlenmelidir.

Sivilceyi sıktıktan sonra iz kalmaması için ne yapılmalı evde?

Sivilceleri kurutan limon sivilce izlerini geçirmede de çok etkili. Sıktığınız limon suyuna bir parça pamuk batırarak bunu izlerin üzerine sürebilirsiniz. Ayrıca şu maske tarifini de uygulayabilirsiniz: 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını iyice karıştırın ve cildinizde 20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Sivilce patlatma iz kalır mı?
Hasar sadece yüzeyin altında değil, aynı zamanda ciltte görebileceğiniz şekilde de meydana gelir. Sivilce (akne) patlatmak kalıcı ve derin bir iz bırakabilir.

Patlamış sivilce kızarıklığı nasıl geçer?
Sivilce kızarıklığının hafiflemesi ve geçmesi için buz yöntemi kullanılır. Bir pamuk ya da kuru peçenin içine birkaç adet kuru buz konur. Bu buzlu peçete kızarıklığın olduğu bölgeye uygulanır. Bu uygulama bir hafta boyunca yapılır ise kızarıklık hafifler.

Sivilce sıktıktan sonra kalan izler nasıl geçer?

Özellikle de derin sivilce izlerinden bazı lazer ya da kimyasal peeling yöntemleri ile rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Akne izleri, gözeneklerde aşırı çukurlaşma, genişleme ve çöküntü şeklinde olabiliyor. Yüzünde seviye ve renk farklılıkları bulunan kişilerde, lazerle sivilce tedavisi her zaman daha etkili olabilir.

Patlatılan sivilceye diş macunu sürülür mü?

Diş macununun sivilce (akne) geçirmek için kullanılmasının hiçbir mantığı yoktur. Benzol peroksit ve salisilik asit içeren sivilce (akne) kremleri veya cilt temizleme ürünleri sivilce geçirmek için etkilidir ve cildi yıpratmaz.

Sivilce izleri için doğal yöntemler

Sivilceleri kurutan limon sivilce izlerini geçirmede de çok etkili. Sıktığınız limon suyuna bir parça pamuk batırarak bunu izlerin üzerine sürebilirsiniz. Ayrıca şu maske tarifini de uygulayabilirsiniz: 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını iyice karıştırın ve cildinizde 20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Eski sivilce izleri nasıl geçer?

Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Temiz bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Uygulayabileceğiniz ikinci yöntem ise yarım bardak su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı balı karıştırmaktır.

Yüzdeki delik gözenekler nasıl kapanir?

Cildinizi Sıkılaştıracak 10 Tavsiye

Cildi Ölü Hücrelerden Arındırmak. Cildin üzerinde biriken ölü deriler gözeneklerin kapanmasına neden olur. …

Cilt tipine Uygun Bir Tonik Uygulamak. …

 • Doğal Kil Maskesi. …
 • Limon Suyu Sürmek. …
 • Buz Uygulamak. …
 • Maden Suyu. …
 • Aloa Vera Jeli. …
 • Gül Suyu.

Yüzdeki küçük çukurlar nasıl geçer?

1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 çay kaşığı kil ve 1 su bardağı suyu güzelce karıştırın. Ardından deliklerin olduğu bölgeye sürüp, kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yavaşça ovalayarak kili yüzünüzden çıkarın. Bu yöntemi haftada 2 defa düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede değişimi fark edeceksiniz.

Alındaki çukurlar nasıl geçer?
Cildinizde Oluşan Delik ve Çukurlardan Kurtulabilmek İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Bu çukurlardan kurtulmak için bazı doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. …
Bunlardan biri lazer tedavisi.
Bir diğer seçenek: Kimyasal peeling. …
Dermabrazyon. …
Dolgu Maddeleri. …
Mikrodermabrazyon. …
Dermaroller.

Çenedeki sivilce izleri nasıl geçer?
Sivilceleri kurutan limon sivilce izlerini geçirmede de çok etkili. Sıktığınız limon suyuna bir parça pamuk batırarak bunu izlerin üzerine sürebilirsiniz. Ayrıca şu maske tarifini de uygulayabilirsiniz: 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını iyice karıştırın ve cildinizde 20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Yüzdeki Çukurlar için hangi krem?

Icon lazer, Scarlet S, Fractora gibi ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak etki eden teknolojiler, yüzünüzdeki çukurlukların belirgin bir ölçüde hafiflemesini sağlayacaktır. Kolajen ve elastin cildin yapıtaşlarıdır.

Yüzde oluşan delik ve çukurlar nasıl geçer?
1 çay kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı mısır unu ve bir miktar su ile maskenin macun kıvamını almasını sağlayın.
Özellikle yüzünüzdeki deliklerin üzerine sürün ve kuruduktan sonra nazikçe ovalayarak ılık su ile yüzünüzü temizleyin.
Haftada 2 defa uygulayarak yüzünüzdeki deliklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Çenede çıkan sivilceler neyin habercisi?

Çenedeki, boyunun ve çenenin alt kısmındaki sivilce ve akneler hormonal düzensizlikler haber verir. Eğer böyle “sinyaller” aybaşının ilk gününde meydana gelirse, endişelenecek bir şey yoktur. Onu tonikle kurutmamız yeterlidir. Ama eğer onlar uzun süre geçmiyorsa, jinekolog veya endokrinoloğa başvurmak gerekir.

Hangi hormon bozukluğu çenede sivilce yapar?

Androjenler (en önemli androjenik hormon testosterondur) hem erkek hem de kadınlarda bulunan hormonlardır. Ergenlik dönemiyle birlikte androjen seviyesinde artış olur. Androjenler yağ bezlerinin aşırı çalışmasına yol açar ve bu durum sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

Çene altı ve boyunda çıkan sivilceler nasıl geçer?

Aspirin, salisilik asit içeriğiyle ciltteki iltihabı azaltabilir ve sivilceyi kurutmaya yardımcı olur. Aspirine biraz su katıp macun yapın. Bunu çene altı ve boyunda çıkan sivilceye sürün. 10 dakika sonra ılık suyla durulayın

Sivilce için hangi hormonlara bakılır?

Dişilik hormonları olan projesteron, östrojen ve erkeklik hormonu olan testosteron hem erkeklerde, hem kadınlarda bulunan hormonlardır. Bu hormonların dengesi cinsiyet özelliklerini belirlediği gibi, cildimizdeki yağ bezlerinin üretimini de etkileyerek sivilce oluşumunda önemli rol oynar.1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

İÇİNDEKİLER

Benzer Yazılar

Son Yazılar