Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu, Kızılay Ramazan Yardımları. 2023

Paylaşın

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu; 2023 Yılını “Dayanışma yılı” olarak ilan eden Kızılay Ramazan yardımı başvurularını kabul etmeye başladı.

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte “Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganı altında Kızılay’ın Ramazan kampanyası başladı. Kızılay Ramazan yardımı başta olmak üzere 2023 yılında 8 Milyon kişiye yardım eli uzatmayı hedefliyor.

Kızılay’dan yapılan bir diğer açıklama da Ramazan ayının girişi ile ilk aşama da nakdi yardım yapılması planlanıyor. Kızılay 500 TL’lik yardım başvurusu yapan ihtiyaç sahibi 220 bin aileye verilecek. Nakdi yardım dışında ise Kızılay Ramazan kolisi ve bayramlık olarak yardımların devam etmesi sağlanacak.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptığı açıklamada “220 bin aileye hane başı 500’er TL’den 110 milyon TL’lik nakdi destek sağlanacak. Alışveriş kartlarıyla 49 bin aileye toplamda 24.5 milyon TL değerinde destek verilecek” diye konuştu. 31 aşevi ve 74 mobil ikram aracıyla yıl boyunca sıcak yemek desteği veren Kızılay, Ramazan döneminde de şubeleriyle de birlikte 76 milyon TL değerinde 3.8 milyon kişilik iftarlık yemek verecek. 97 bin adet gıda kolisiyle 388 bin kişiye yaklaşık 29.1 milyon TL değerinde yardım ulaştırılacak. Çocuklar için hazırlanan 3.25 milyon TL değerindeki 140 bin ikram paketi ve 3 bin oyuncak hediye edilecek. Temel gıda ve iftarlık yemek yardımlarının yanı sıra 60.5 milyon TL değerinde tutarla 506 bin kişinin de bayramlık giyim ihtiyacı karşılanacak.” ifadesinde bulundu.

Kızılay Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Makalede Neler Var?

 • Kızılay Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?
 • Kızılay Ramazan Kolisi Nasıl Alınır?
 • Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
 • Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu
 • Kızılay Ramazan Yardımı Sms
 • Kızılay Ramazan Yardımı Sorgulama
 • Kızılay Ramazan Paketi Yardımı

Kızılay ramazan yardımı başvurusu sonrası tüm başvurular belirli kriterlere göre değerlendirilerek gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi sağlanmaktadır. Gerçek ihtiyaç sahibi belirlemesinde ise aşağıdaki kişilerin Ramazan Yardımı alması amaçlanmaktadır.

 • İşsizler
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Kimsesi bulunmayan dul kadınlar
 • Hiçbir geliri bulunmayanlar
 • Muhtardan fakirlik belgesi alanlar
 • Özürlü raporuna sahip geliri olmayan vatandaşlar
 • Kronik hastalığı bulunan dar gelirli ya da geliri olmayan kişiler
 • Öksüz ve yetimler
 • Afetzedeler

Kızılay Ramazan yardımı kimlere verilir sorusunu kısaca ve net bir şekilde yanıtlamak gerekirse Hane halkı gelirlerinin toplamı asgari ücretin üçte birinden daha az olan kişiler ramazan yardımından faydalanacaklardır.

Kızılay Ramazan Kolisi Nasıl Alınır?

Kızılay Ramazan yardımları arasında Ramazan kolisi de yer almaktadır. Pek çok yardım başvurusu E-Devlet üzerinden yapılabilirken Kızılay yardımlar için bizzat il ya da ilçe de yer alan Kızılay müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Kızılay’ın 168 numaralı hattından ulaşarak Kızılay yardımları ve başvuru koşuları hakkında bilgi alabilirsiniz. Hatta https://www.kizilay.org.tr/iletisim sayfasında yer alan formu doldurarak ön başvuru yapmanızda mümkün olmaktadır.

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Ramazan yardımı başvurusu yapmak için Kızılay ilçe ya da il merkezlerine gerekli belgeler ile başvuru yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Burada size verilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. İstenen belgelerinde eksiksiz olması başvurunuzun daha kısa sürede sonuçlanmasında etkili olacaktır.

İnternetten Kızılay Ramazan yardımı başvurusu yapmak için https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linke tıklayarak formu doldurabilir yada ALO 168 Kızılay destek hattını arayarak Kızılay ramazan yardımı ve ramazan kolisi talep edebilirsiniz.

Kızılay Ramazan yardımı E-Devlet üzerinden başvuru kabul etmemektedir. E-Devlet üzerinden belediyelerin ramazan yardımı başvuruları kabul ediliyor olup Kızılay yardımları için bizzat Kızılay merkezlerine başvuru yapmalısınız.

Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi kişiler https://www.kizilay.org.tr/iletisim sayfasında yer alan formu doldurabilir ve istenen belgeleri dosya olarak ekleyebilirler. Form da istenen bilgiler doldurulduktan sonra başvuru nedeni mutlaka ihtiyaç sahibi olarak seçilmelidir.

Ancak en hızlı ve güvenli bir şekilde Ramazan yardım başvurusu yapmak için adresinizin bulunduğu yerdeki en yakın Kızılay merkezine gitmek olacaktır. Burada size verilen form da Başvuru yapan kişiye ait kişisel bilgiler istenmekte, başvuru sonucunun bildirilmesi amacı ile telefon ve mail adresi talep edilmektedir. 168 Kızılay danışma hattını arayarak süreç hakkında her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Yardımı Sms

Ramazan yardımı başvuruları sonuçlandığı zaman Kızılay tarafından iletişim kanallarınız üzerinden size mutlaka bilgi verilecektir. Kızılay Ramazan yardımı sms ile size bildirilecek ve maddi ile gıda yardımlarının size nasıl ulaştırılacağı hususunda bilgi verilecektir.

Unutmayın’ Kızılay Ramazan yardımı 2023 yılı için ilk etap da 500 TL nakit olarak verilecek. Daha sonrasında ise gıda yardımı çerçevesinde Ramazan kolisi dağıtımları yapılacaktır. Ramazan bayramı bitimine kadar yardımlarını sürdürmeyi hedefleyen Kızılay bayramlık yardımı da program içerisine almıştır.

Kızılay Ramazan Yardımı Sorgulama

Ramazan yardımı sağlayan kurumlar arasında Kızılay da yer alıyor. Belediye Ramazan Yardımı başvurusu E-Devlet üzerinden gerçekleştirilip, yardım sorgulama işlemi de yine E-Devletten yapılabilmektedir. Kızılay Ramazan yardımı sorgulama için kullanacağınız online bir kanal maalesef ki bulunmamaktadır.

Ramazan yardımı başvuru sorgulama için başvuru yaptığınız Kızılay merkezine giderek bilgi alabileceğiniz gibi 168 Kızılay hattı üzerinden de süreç hakkında sorgulama gerçekleştirme şansınız mevcuttur.

Kızılay Ramazan Paketi Yardımı

Kızılay ramazan paketi Ramazan kolisi şeklinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan bir yardımdır. Remel gıda malzemelerinin yer aldığı ramazan kolisi içerisinde sıvı yağ, bakliyatlar, un, çay ve şeker gibi temel gıda ihtiyaçları bulunur.

Başvuru sonrası en fazla 1 haftalık süreç içerisinde başvurular değerlendirilmekte ve kısa süre içerisinde Kızılay Ramazan paketi yardımı dağıtımları başlatılmaktadır. Siz de Kızılay Ramazan yardımlarından faydalanmak istiyorsanız 168 No’lu Kızılay hattından koşulları öğrenebilir, Kızılay merkezlerinde verilecek olan formu doldurarak gerekli evraklar ile birlikte başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar