Cobra II: Türk Savunma Sanayisinin Yüksek Koruma Kapasiteli Araçlarından Biri

Paylaşın

Cobra II, Türk savunma sanayisinin geliştirdiği, yüksek koruma kapasiteli bir araçtır. Özellikle riskli bölgelerde kullanılan Cobra II, mürettebata balistik, mayın ve el yapımı patlayıcı tehditlerine karşı üstün koruma sağlamaktadır.

Mayın Kalkanı ve Modüler Yapısı ile Üstün Mayın Koruması

Cobra II’nin tabanındaki mayın kalkanı sayesinde üstün mayın koruması, yüksek modüler yapı ve servis edilebilirlikten kayıp yaşanmadan sunulmaktadır. Bu sayede, araç mürettebatının güvenliği sağlanırken, aracın kayıp yaşamasının önüne geçilmektedir.

Yüksek Hareket Kabiliyeti ve Eşsiz Yol Tutuşu

Cobra II, ağırlık merkezinin alçak olması sayesinde stabilize yollarda ve arazide üstün bir hareket kabiliyeti ve eşsiz bir yol tutuşu sunmaktadır. Benzer araçlara kıyasla daha düşük bir silüete sahip olan Cobra II, daha az fark edilerek yüksek koruma sağlamaktadır.

Modüler Tasarımı ve Yüksek Taşıma Kapasitesi

Cobra II’nin modüler tasarımı sayesinde farklı silah sistemlerinin ve görev donanımlarının entegrasyonuna imkan vermektedir. Yüksek taşıma kapasitesi ve geniş iç hacmi sayesinde farklı yerleşim seçenekleri ile 11 kişiye kadar personel taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca, kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak 3 veya 5 kapılı olarak yapılandırılabilmektedir.

Sonuç Olarak

Cobra II, Türk savunma sanayisinin önemli bir ürünüdür. Yüksek koruma kapasitesi, üstün mayın koruması, eşsiz hareket kabiliyeti, modüler tasarımı ve yüksek taşıma kapasitesi ile benzersiz bir araçtır. Her türlü riskli bölgede güvenli bir şekilde kullanılabilecek olan Cobra II, Türk savunma sanayisinin yüksek teknolojik kapasitesini de yansıtmaktadır.

COBRA 2 teknik özellikleri

  • Personel kapasitesi: 9 (1 sürücü, 1 komutan, 1 nişancı, 6 asker)
  • Ağırlık: 13.500 kg.
  • Uzunluk: 6.4 metre.
  • Genişlik: 2.5 metre.
  • Gövde üzerinden yükseklik: 2.3 metre.
  • Yerden yükseklik: 0.4 metre.
  • Motor: Turbo şarjlı dizel motor 360 HP.
Otokar Cobra II
Ağırlık13.500 kilogram (29.800 lb)
Uzunluk6,4 metre
Genişlik2,5 metre
Yükseklik0,4 metre (yerden yükseklik)
1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar