Belçika’da 5 Çocuğunu Öldüren Kadın, Psikiyatri Merkezinde Ötanazi Hakkını Kullanarak Hayatına Son Verdi

Paylaşın

Belçika’da 2007 yılında yaşanan korkunç bir olayın faili olan Genevieve Lhermitte isimli kadın, 5 çocuğunu öldürdükten sonra ömür boyu hapse mahkum edilmişti. Fakat 2019 yılında cezaevinden tahliye edilen Lhermitte, çektiği ruhsal acılardan dolayı ötanazi hakkını kullanmak istedi.

Belcika cocuk cinayeti Genevieve Lhermitte otanazi psikiyatri merkezi 1

Psikiyatri merkezinde yaşayan ve ömür boyu hapis cezasından kurtulan Lhermitte’in ötanazi talebi kabul edildi. Tam 16 yıl önce gerçekleşen cinayetlerin ardından, 28 Şubat 2023’te Lhermitte, 56 yaşında bir hastanede hayatına son verdi.

Belçika ve dünya gündemine oturan bu korkunç olayın faili olan Lhermitte’in hayatı, ötanazi kararıyla bir kez daha tartışmalara neden oldu. Cinayetlerle ilgili ayrıntılar ve Lhermitte’in son kararı, ülke ve dünya genelinde büyük yankı uyandırdı.

Belcika cocuk cinayeti Genevieve Lhermitte otanazi psikiyatri merkezi 3
Belçika’da Çocuklarını Öldüren Kadın, Psikiyatri Merkezinde Ötanazi Hakkını Kullanarak Hayatına Son Verdi

Bu haber, acımasız bir ebeveynlik örneği olarak hizmet etmektedir. İnsanların kendi duygusal sorunlarını çözmek için çocuklarının hayatına son vermek gibi korkunç bir seçim yapmaları kabul edilemez. Bu yazı, insanların duygusal sağlıklarını korumanın önemini vurgulamakta ve insanların zor zamanlarında yardım ve desteğe ihtiyaçları olduğunu hatırlatmaktadır. Ayrıca, çocukların korunması ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için toplumun ve devletlerin daha fazla çalışması gerektiği konusunda da bir sosyal mesaj içermektedir.
1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar