28. Gününde Hatay. İşte Enkaz kaldırma çalışmalarından kareler.

Paylaşın

Geniş bir coğrafyada hissedilen deprem, 11 ili yerle bir etti ve enkaz altında kalarak hayatını kaybedenlerin sayısı 45 bini aştı. Evleri yıkılan depremzedeler çadır ve konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürürken, kalıcı ve sağlam binaların yapımı için çalışmalar başlatıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından çıkan yardım tırları, vatandaşların ihtiyaçlarını büyük ölçüde giderdi ve depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a da yardımlar ulaştırıldı.

depremle yerle bir oldu hatayda enkaz kaldirma calismalari suruyor 4048

Hatay’da 2 binadan 1’i yıkıldı veya ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Kent koca bir enkaz yığınına döndü ve ekipler enkaz kaldırma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Arazöz ve itfaiye ekipleri de yığınların olduğu alanlara su sıkarak toz kalkmasını önlemek için çaba harcıyor.

28. Gününde Hatay. İşte Enkaz kaldırma çalışmalarından kareler.

Ekibin bir yandan da enkazlar nedeniyle ulaşıma kapanan bazı cadde ve sokakları açma çalışmaları da devam ediyor. Zarar gören yapıların bulunduğu alanlardaki moloz yığınları ise iş makineleri yardımıyla kaldırılıyor ve kamyonlara yüklenerek belirlenen döküm sahalarına taşınıyor.

İşte büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da gerçekleştirilen enkaz kaldırma çalışmalarından kareler

1inci
1incihttps://1inci.net
1inci.net yazarı 1 inci.

Benzer Yazılar

Son Yazılar